novy-zamek-na-leto-2023-motiv-01

About us

Exclusive representation of František Kinský

Exclusive representation of pianist Matyáš Novák

Cultural, social and educational events at the New Chateau in Kostelec nad Orlicí

Media services

Tickets for the New Chateau tours and events

 

František Kinský

jednatel

KINŠTÍ: Bůh, čest, vlast

František Kinský, full name Maria Franz Emanuel Johannes Silvester Alfons Graf Kinsky von Wchinitz und Tettau was born on December 27, 1947 in Hradec Králové.

He is a descendant of the Kostelec branch of the noble Kinský family and the first son of Count Josef Kinsky of Wchinitz and Tettau and Bernadetta Kinská, née Merveldt.

František was named after his grandfather František Josef Kinský. He spent his early childhood in the Slovakian village Košeca, where his father Josef ran a paint factory.

After the Communist takeover in February 1948, Josef Kinský was accused and soon arrested as a consequence of a fabricated political trial. For the ongoing years, he ended up in the Jáchymov uranium mines, communist prison camps. At that time, František Kinský lived with his mother and grandfather Josef in the family home in Kostelec nad Orlicí.

Later, the family was forced to move to Prague, where František graduated from the Secondary Industrial School of Civil Engineering. He continued his studies at the Faculty of Journalism of Charles University, however did not complete his studies. During the Prague Spring and the invasion of the Warsaw Pact troops into Czechoslovakia, he served his military service with the road brigade. After returning to Prague, he worked for Czechoslovak Television and later on for the Kovoprojekt design office. In 1980, when he started in a new firm – Merkur, he also switched to a new field: advertising. For many years, he also worked as the creative director of a multinational advertising agency Ogilvy & Mather.

In the 1992 restitution, the property – including the chateau – was returned to Josef Kinský, František’s father. After building a savings cushion, Josef Kinský, in his eighties, started a twelve-year reconstruction journey of his native house. In 2003, he transferred the administration of the family property to his older son František Kinský. The New Castle, together with the surrounding English park, was opened to the public in 2008. On the first floor of the chateau there is a permanent exhibition called Life in the Biedermeier, decorated with original restored furniture. The second floor is dedicated to the Kinský Gallery. In the basement, you will find a permanent museum exhibition of the Kostelec nad Orlicí town. Toni’s famous chateau café and restaurant, which celebrates the name of the younger brother of the current owner, the late Antonín Kinský, became an essential part of the chateau.

František Kinský is a family property administrator and an active entrepreneur. He owns the Lesní hospodářství a správa zámků Kinský (forestry service), Písník Kinský, which mines sand on the family plot, and also a third co-owner of Cihelna Kinský (brick manufacturer), which belongs to the Austrian Wienerberger group. He relentlessly invests the funds earned from the business in further improvements of the chateau.

In 2010, František Kinský entered communal politics. In the municipal elections in 2014, he was elected mayor of Kostelec nad Orlicí. He’s been holding the position for the second term.

CV – František Kinský

Matyáš Novák

pianist

Matyáš Novák začal hrát na klavír v pěti letech. Je absolventem Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové a Konzervatoře Pardubice ve třídě prof. Jitky Fowler Fraňkové. V současné době studuje na Hudební akademii múzických umění ve třídě prof. Ivana Klánského. Zároveň je absolventem věhlasné klavírní akademie Incontri col Maestro v italské Imole ve třídě prof. Borise Petrushanského.

Matyáš je vítězem mnoha národních a mezinárodních soutěží. Mj. je absolutním vítězem Mezinárodní soutěže mladých hudebníků Concertino Praga (2015) v kategorii duo, držitelem Grand Prix na soutěži Evangelia Tjiarri v kyperské Larnace (2015), absolutním vítězem Soutěžní přehlídky konzervatoří a hudebních gymnázií (2016), vítězem Jenö Takács Klavierwettbewerb (2016), vítězem Bradshaw & Buono International Piano Competition (2017).

V roce 2018 získal 2. cenu a Steinway Prize na Mezinárodní soutěži Edvarda Griega v norském Bergenu, v roce 2022 se stal jedním z deseti semifinalistů Mezinárodní soutěže Franze Liszta v Utrechtu, zároveň obdržel diplom finalisty na soutěži Paloma O´Shea Santander International Piano Competition ve španělském Santanderu.

Matyáš koncertuje doma i v zahraničí, se svými recitály se představil v mnoha zemích Evropy, v Thajsku a v USA. V letech 2015 a 2016 absolvoval dvě úspěšná koncertní turné po Číně. V roce 2017 debutoval v newyorské Carnegie Hall. V témže roce vydal debutové CD s cyklem F. Liszta: Léta putování: Rok první: Švýcarsko a se stal jedním ze tří hudebníků, kteří obdrželi CME International Performing Arts Grant, ocenění, které uděluje Center for Musical Excellence v New Jersey. V roce 2021 vyšlo pod hlavičkou Nimbus Alliance jeho CD s koncerty W. A. Mozarta, které nahrál společně s Wihanovým kvartetem.

Jako sólista vystoupil s Filharmonií Brno, Janáčkovou filharmonií Ostrava, Pražským komorním orchestrem, Komorní filharmonií Pardubice, komorním orchestrem Quattro, Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně, Orchestra da Camera di Imola, s Filharmonií Hradec Králové, se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Janáčkovým komorním orchestrem, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Bergenskou filharmonií a Orchestrem španělského rozhlasu a televize RTVE

Matyáš se pravidelně účastní mistrovských kurzů (V. Askhenazy, D. Bashkirov, A. Bonatta, J. Dvarionas, L. Howard, G. Gruzman, D. Kuyken, A. Kouyoumdjian, A. Lonquich, L. Margarius, A. Siirala) a je zván na domácí a zahraniční hudební festivaly (Pražské jaro, Smetanova Litomyšl). Matyáš je vyhledávaným komorním hráčem a korepetitorem, členem PETROF Art Family, velkým znalcem a milovníkem železniční dopravy. Od ledna 2019 ho exkluzivně zastupuje agentura KINSKÝ Art Media, jejímž jednatelem je František Kinský.

CV – Matyáš Novák – pianist

Jana Dioszegi, dipl. um.

manager

Jana Dioszegi se narodila 12. června 1977 v Opočně. Od šesti let se věnovala hře na housle. ZUŠ Na Střezině v Hradci Králové absolvovala ve třídě legendární pedagožky Ludmily Stránské, jedné ze zakladatelů prestižní Kocianovy houslové soutěže v Ústí nad Orlicí. V patnácti letech byla přijata na Konzervatoř Pardubice do třídy PhDr. Vladimíra Kulíka. Po třech letech se na další tři roky stala žákyní MgA. Jiřího Besperáta na Konzervatoři Brno, kterou absolvovala v roce 1999.

Již během studií se stala členkou Moravské filharmonie Olomouc, později působila v orchestru Scala-Thetaer a v Českém národním symfonickém orchestru. Jako orchestrální hráčka absolvovala rozsáhlá evropská turné se světovými sólisty jako jsou Andrea Bocelli, José Cura, Vanessa Mae a další, která ji inspirovala v produkční náplni její budoucí profese. Pracovních zkušeností nabyla i jako pedagožka hry na housle na základních uměleckých školách v Královéhradeckém kraji (ZUŠ Střezina Hradec Králové, ZUŠ Jaroměř, ZUŠ Habrmanova Hradec Králové, ZUŠ Týniště nad Orlicí) či na Katedře hudební výchovy Univerzity Hradec Králové. V průběhu let působila jako externí redaktorka Českého rozhlasu Hradec Králové a odborných časopisů Harmonie a Hudební rozhledy. Po prvních úspěšných projektech ve své vlastní agentuře, kterými byly plesy v Hradci Králové a koncerty předních českých interpretů klasické hudby (Pavla Šporcla, Dagmar Peckové, Štefana Margity či reprízovaná scénická provedení Orffovy kantáty Carmina Burana na Kunětické hoře a další), nastoupila jako PR manažerka do Filharmonie Hradec Králové.

V roce 2006 se stala manažerkou a PR manažerkou houslového virtuosa Pavla Šporcla. V jeho agentuře připravila patnáct koncertních sezón, dvanáct zcela vyprodaných koncertních turné po celé České republice s pražskými uvedeními v Betlémské kapli, Smetanově síni Obecního domu, Dvořákově síni Rudolfina ve Foru Karlín, ve Velkém sále Lucerny i na Terminálu 2 Letiště Václava Havla. Spolupracovala na televizních přenosech, s hudebními vydavatelstvími, s předními českými sólisty, orchestry, dirigenty i hudebními režiséry, s festivalem Hudba Znojmo. Podílela se na čtyřech ročnících multižánrového hudebního festivalu Kocianovo Ústí a na souběžně probíhající mezinárodní Kocianově houslové soutěži v Ústí nad Orlicí.

Od roku 2012 externě spolupracovala s Novým zámkem v Kostelci nad Orlicí a jeho majitelem Františkem Kinským, a to zejména v oblasti kulturních projektů a PR. V letech 2014 – 2018 působila jako členka kulturní komise (poradního orgánu) Statutárního města Hradec Králové. Od dubna 2019 je manažerkou agentury KINSKÝ Art Media, která provádí multižánrové kulturní programy, výstavy a prohlídky v areálu Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Od roku 2019 v agentuře exkluzivně zastupuje výjimečně talentovaného klavíristu Matyáše Nováka, vítěze mnoha domácích i světových soutěží a člena PETROF Art Family. Je PR manažerkou Františka Kinského a Matyáše Nováka.

Tel: +420 604 514 383
Email: dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz

CV – Jana Dioszegi

Upcoming events and concerts

Kinský, Šporcl, Veverka – Bacha na Vivaldiho

01.06.2023 (Thursday) - 19:30 hod.

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
Czech Republic
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Represented by: František Kinský – executive director
Contact:
Jana Dioszegi, dipl. um. – manager
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz