Photo

Photo

Štefan Margita – Intimity

Koncert Intimity Štefana Margity byl mým splněným snem. První koncertní sezónu jsme v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí uvedli v roce 2011. A tehdy jsem si vysnil, že bych u nás jednou chtěl přivítat opravdovou světovou hvězdu. A včera se mi mé snové přání splnilo. Proslulý tenorista, který za své kariéry vystupoval na všech světových operních scénách, poprvé zazpíval v Kostelci nad Orlicí. Programem Intimity Štefan Margita navazuje na své nové album s názvem Na správné cestě s nahrávkou šansonů Michala Kindla, které vydalo hudební vydavatelství Supraphon.

Kateřina Englichová a Vilém Veverka – 15 let spolu: Open air na zámeckém nádvoří

Milí přátelé, děkujeme vám všem, kteří jste přišli na včerejší koncert dua vynikajících interpretů, harfistky Kateřiny Englichové a hobojisty Viléma Veverky, do areálu parku Nového zámku. Vůbec poprvé jsme realizovali koncert přímo pod portálem empírového sídla Kinských na zámeckém nádvoří, které v tomto čase zdobí červené tóny záhonů plně kvetoucích růží.

Face to face: Naši diváci, příznivci a fanoušci se vrací

Milí přátelé, prožíváme velmi radostný den a děkujeme všem našim věrným divákům, příznivcům a návštěvníkům, kteří půl roku sledovali komponované pořady Františka Kinského a Matyáše Nováka a dnes za námi z různých koutů České republiky přijeli až do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí.

František Kinský a Matyáš Novák: Od aprílu k máji

Účinkovali: František Kinský – mluvené slovo, Matyáš Novák – klavír a mluvené slovo, Anna Burdová – přednes, Imrich Dioszegi

František Kinský a Matyáš Novák: Velikonoce v Novém zámku

Účinkovali: František Kinský – mluvené slovo, Matyáš Novák – klavír a mluvené slovo, Jana Šrejma Kačírková – soprán, Eliška Batulková, Sofie Kinská, Antonie Kinská

František Kinský a Matyáš Novák: Únor v Novém zámku 2021

Účinkovali: František Kinský – mluvené slovo, Matyáš Novák – klavír a mluvené slovo, Daniel Matejča – housle, Anna Burdová – přednes, Eliška Batulková, Sofie Kinská, Antonie Kinská

František Kinský a Matyáš Novák: Leden v Novém zámku 2021

Účinkovali: František Kinský – mluvené slovo, Matyáš Novák – klavír a mluvené slovo, Anna Burdová – přednes

František Kinský a Matyáš Novák: Adventní neděle v Novém zámku 2020 – online

Účinkovali: František Kinský – mluvené slovo, Matyáš Novák – klavír, housle, mluvené slovo, Jana Šrejma Kačírková – soprán, Jana Dioszegi – housle, Viktorie Dioszegi – housle, Imrich Dioszegi – klarinet, Mikuláš Pancíř – zobcová flétna, Michaela Pancířová – tamburína

HAMU Praha – sál Bohuslava Martinů

Nahrávka Mozartových klavírních koncertů č. 11, č. 12 a č. 13 pro anglické hudební vydavatelství Nimbus Alliance byla pořízena ve dnech 25. a 26. září minulého roku. Matyáš Novák a Wihanovo kvarteto ji za hudební a zvukové režie Ondřeje Urbana natočili na HAMU v Praze v sále Bohuslava Martinů ve skvostných prostorách Lichtenštejnského paláce na Malé Straně. Kvůli pandemii mělo vydání alba zpoždění. Dnes je k dostání v různých zemích světa. Půvabné Mozartovy koncerty Matyáš Novák nahrál na krásný nástroj Steinway a opatřil je vlastními kadencemi.

Klarinetistka Ludmila Peterková zahájila abonentní řadu v Novém zámku s ansámblem Barocco sempre giovane

Vynikající česká klarinetistka Ludmila Peterková a ansámbl Barocco sempre giovane zahájili letošní abonentní řadu koncertů klasické hudby v Novém zámku. Klasicistní hudba pro klarinet a smyčce byla do půvabného Zrcadlového sálu dobrou volbou.

Letní kino na dece

Areál parku Nového zámku v Kostelci nad Orlicí

XI. literární jaro ve Vsetíně zahájil František Kinský

XI. ročník festivalu Literární jaro ve Vsetíně zahájil majitel zámku v Kostelci nad Orlicí a průvodce dokumentárního cyklu Modrá krev František Kinský, potomek kostelecké větve Kinských z Vchynic a Tetova. Zdejší festival pořádá Nadace Masarykova gymnázia Vsetín za podpory MG, SZŠ a VOŠ Vsetín

Ivo Kahánek a Barocco Sempre Giovane – Mozart Gala

Koncert předního českého klavíristy Ivo Kahánka s komorním ansámblem Barocco sempre giovane noblesně uzavřel sérii koncertů sezóny 2019 / 2020 v zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí. Skvostné Kammerkoncerty Wolfganga Amadea Mozarta pro klavír a smyčce (č. 11 F dur KV 413, č. 12 A dur KV 414 a č. 13 C dur KV 415) v komorní atmosféře Zrcadlového sálu a ve špičkovém provedení zněly jak za časů samotného autora.

Jan Jakub Ryba – Česká mše vánoční “Hej mistře”

Čtyři půvabná provedení České mše vánoční „Hej, mistře“ Jana Jakuba Ryby pod taktovkou Václava Dernera, ředitele Filharmonie Hradec Králové, v kosteleckém Novém zámku navštívilo na čtyři sta posluchačů. Koncerty měly krásnou atmosféru a v zámku Kinských se opět potvrdilo, že je tato mše pro svoji prostotu a radostnou atmosféru symbolem českých Vánoc.

VÁNOCE aneb BACHA NA ŠPORCLA

Jeden z nejžádanější umělců, houslista Pavel Šporcl opět zavítal do Nového zámku, tentokrát s programem Vánoce aneb Bacha na Šporcla, který v Zrcadlovém sále provedl s komorním ansámblem Barocco sempre giovane, složeným z předních českých komorních hráčů. V první polovině večera zazněl výběr skladeb v podání Barocco sempre giovane v čele s koncertní mistryní Ivou Kramperovou: mj. Kánon D dur Johanna Pachelbela, který je titulní hudbou divácky oblíbeného dokumentárního cyklu Modrá krev, jehož je majitel zámku František Kinský průvodcem.

Focení pro časopis Reflex s Nguyen Phuong Thao

Focení pro časopis Reflex s Nguyen Phuong Thao – Nový zámek Kostelec nad Orlicí

Jiří Bárta – koncert k 30. výročí Dne boje za svobodu a demokracii

Koncertem Jiřího Bárty dne 16. 11. 2019 jsme se připojili k oslavám 30. výročí Dne boje za svobodu a demokracii. „Život se mění každou vteřinu a je krásný právě i svou nepředvídatelností,“ tak zakončil svůj úvodní projev k významnému výročí majitel zámku a starosta města František Kinský. A upozornil, že v tištěných programech koncertu, složeného k výročí symbolicky převážně z českých autorů, stojí.

Setkání partnerů a přátel mezinárodního hudebního festivalu Pardubické jaro

V neděli 3. 11. 2019 se v zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí setkali partneři a přátelé mezinárodního hudebního festivalu Pardubické jaro. Programu s prohlídkou zámecké expozice Život v biedermeieru s majitelem zámku Františkem Kinským se zúčastnil Roman Línek, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje a předseda správní rady festivalu Pardubické hudební jaro či poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský.

Panelová diskuze: 15 let v Evropské unii

Co nám přinesla a jaká je její budoucnost: na toto téma v Knihovně města Hradce Králové včera diskutovali: Mgr. et Mgr. Pavlína Sprinerová Ph. D., zastupitelka města Hradce Králové a prorektorka pro strategii a rozvoj Univerzity Hradec Králové, PhDr. Štěpán Černý, ředitel Odboru koordinace evropských politik a František Kinský, starosta města Kostelec nad Orlicí a potomek jednoho z nejstarších českých aristokratických rodů.

Koncert nejlepších českých účastníků Kocianovy houslové a Heranovy violoncellové soutěže

Koncert nejlepších českých účastníků 61. ročníku Kocianovy houslové a 25. ročníku Heranovy violoncellové soutěže byl speciální cenou Františka Kinského. Výjimečně talentovaní hudebníci ve věku do šestnácti let se do Zrcadlového sálu Nového zámku v Kostelci nad Orlicí sjeli z různých koutů České republiky v doprovodu svých rodičů, pedagogů a korepetitorů.

Beseda s Františkem Kinským, průvodcem dokumentárního cyklu Modrá krev

Vybrané dobrovolné vstupné František Kinský věnoval pořadateli: Knihovně města Hradec Králové na nákup knih.

129. VELKÁ PARDUBICKÁ / Dostihové závodiště Pardubice

V rámci 129. Velké pardubické František Kinský pokřtil knihu OPILÝ KORÁB aneb ŘEKY MÉHO ŽIVOTA MUDr. Václava Bruny, majitele dostihového koně Peruána, vítěze Velké pardubické z let 1998, 1999 a 2000. Vzpomínková kniha je rozhovorem mezi Václavem Brunou, lékařem stomatologem a autorem Petrem Feldsteinem.

Beseda s Františkem Kinským, průvodcem dokumentárního cyklu Modrá krev

Vybrané dobrovolné vstupné František Kinský věnoval pořadateli: Knihovně města Hradec Králové na nákup knih.

Nový zámek Kostelec nad Orlicí

Prohlídky zámecké expozice Život v biedermeieru s Františkem Kinským, majitelem Nového zámku.

Svatby v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Svatební obřady v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí / v anglickém parku pod platanem

Dasha a Pajky Pajk Quintet

Na jedinečný open koncert charismatické a osobité zpěvačky Dashy a Pajky Pajk Quintetu v areálu parku Nového zámku přišlo v pátek 9. srpna tisíc sto padesát posluchačů. Držitelka Thálie Dasha zazpívala své oblíbené skladby a písně všech žánrů od popu přes funky, soul až k muzikálovým melodiím za doprovodu Pajky Pajk Quintetu.

Hledáčkem rozhlasového dokumentaristy Martina Gromana

Prohlídka zámecké expozice Život v biedermeieru s Františkem Kinským, majitelem Nového zámku.

Vernisáž výstavy Pavla Matušky

Vernisáž výstavy Usmívání Pavla Matušky, rodáka z Třebechovic pod Orebem, proběhla za velkého zájmu příznivců humoru tohoto všestranného výtvarníka. Výstavu zahájil majitel zámku František Kinský spolu s astronomem a astrofyzikem RNDr. Jiřím Grygarem, CSc. Hudební doprovod Michala Horáka skvěle doplnil milou a úsměvnou atmosféru, která ladila se 141 obrazy, kreslenými vtipy a desítkami portrétů osobností i dřevořezbami, které budou v Galerii Kinský k vidění do 20. 10. 2019.

Mezinárodní konference k 5. výročí Czech National Trust

František Kinský, starosta města Kostelec nad Orlicí a správce rodového majetku jednoho z nejstarších českých aristokratických rodů vystoupil v rámci mezinárodní konference, která se konala u příležitosti 5. výročí založení společnosti Czech National Trust. Ta zachraňuje a spravuje památky a kulturní dědictví České republiky pro další generace. V rámci 2. bloku řečníků majitel – dnes zvaného Nového zámku – přednášel se simultánním překladem do anglického jazyka o záchraně a rozsáhlé rekonstrukci rodinného sídla v Kostelci nad Orlicí. V rámci konference si František Kinský povídal s novinářkou indického původu Magha Paul z Anglie, a tak poskytl rozhovor pro magazín Daily Travel.

Hosté společnosti DEKOM v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Klienti společnosti DEKOM, autorizovaného prodejce značek Volvo, Jaguar a Land Rover, zavítali do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Stálou expozicí s názvem Život v biedermeieru je provedl majitel zámku František Kinský. Součástí programu hostů byl také koncert multiinstrumentalisty Jiřího Stivína a společenské setkání v reprezentativních prostorách Galerii Kinský, které hostům připravila Toniova zámecká kavárna a restaurace v čele s Kristianem Kinským.

Jiří Stivín: klasika a Jazz

Vynikající a všestranný multiinstrumentalista Jiri Stivín a klavírista Vladimír Strnad uzavřeli první abonentní řadu koncertů v Zrcadlovém sále Nového zámku. Posluchači vyslechli hudbu barokních i současných mistrů, a to včetně vlastní kompozice sólisty. Očekávané a vynikající mistrovy improvizace ocenili nadšení a spokojení posluchači ovacemi ve stoje.

Textilní konfrontace IV, výstava v Galerie Kinský

V pátek 31. května 2019 byla v Galerii Kinský zahájena výstava prací studentů a pedagogů Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Univerzity Hradec Králové s názvem Textilní konfrontace IV, která bude k vidění do 30. června. Výstava Textilní konfrontace proběhla v Galerii Kinský poprvé v roce 2013. Pod tímto názvem se skrývá přehlídka klauzurních prací studentů Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Prohlídka zámecké expozice s Františkem Kinským: Rotary klub Hradec Králové

Život v biedermeieru s Františkem Kinským, majitelem zámku a jejich osobní setkání se sólistou večera, kytaristou Lubomírem Brabcem.

Lubomír Brabec 65: kytarový recitál

Koncert předního českého kytaristy Lubomíra Brabce byl plný krásné i virtuózní hudby starých a současných mistrů, včetně autorské tvorby sólisty. Zážitek z osobního setkání s Lubomírem Brabcem – v komorní atmosféře zcela zaplněného Zrcadlového sálu – umocnilo mistrovo erudované a velmi příjemné vyprávění.

Václav Hudeček: recitál

První abonentní řadu koncertů v Novém zámku zahájil přední český umělec, houslista Václav Hudeček s vynikajícím klavíristou Lukášem Klánským. Společně provedli oblíbené skladby pro housle a klavír W. A. Mozarta, L. v Beethovena i A. Dvořáka. V klavírních kompozicích F. Chopina se Lukáš Klánský představil také jako vynikající klavírista. Výjimečné a procítěné výkony v půvabném komorním prostředí zcela zaplněného Zrcadlového sálu, posluchači ocenili vřelou atmosférou a závěrečnými ovacemi ve stoje. Děkujeme vzácným umělcům Václavu Hudečkovi a Lukáši Klánskému za nezapomenutelný večer.

Prohlídky zámecké expozice s Františkem Kinským, majitelem zámku

Oblíbené a velmi žádané prohlídky zámecké expozice Život v biedermeieru s majitelem zámku, charismatickým Františkem Kinským, průvodcem dokumentárního cyklu Modrá krev, proběhnou v roce 2019 ve třech termínech. Prohlídky jsou více jak dvouhodinové. V rámci nich František Kinský vypráví zajímavosti ze života hraběcí rodiny Kinských, která vlastní empírový zámek od roku 1833. V době komunistického režimu rodinné sídlo kostelecké větve Kinských z Vchynic a Tetova užíval stát. V roce 1992 byl Josefu Kinskému, otci současného majitele, v restituci zámek navrácen. Po rozsáhlé, dvanáctileté rekonstrukci byl otevřen veřejnosti.

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz