Press

Život bez hudby jsem si nedokázal představit

O Matyáši Novákovi můžete slyšet samé superlativy. Tento mimořádně talentovaný klavírista z Hradce Králové má na svém kontě řadu vítězství v národních i mezinárodních soutěžích. Díky mimořádnému harmonickému cítění, širokému repertoáru a vynikající úhozové technice patří k nejperspektivnějším pianistům své generace. Matyáš je všestranným umělcem, vyhledávaným komorním hráčem a korepetitorem, ale také velkým znalcem a milovníkem železniční dopravy i členem Českého svazu chovatelů. Na Smetanově Litomyšli vystoupí 11. července s klavírním matiné. Zazní skladby autorů období romantismu.

Fotografování a hory miluje světoznámý hobojista Vilém Veverka. Muž tří pozoruhodných tváří

Vilém Veverka je respektovaný interpret klasické hudby u nás i v zahraničí, jehož pracovním nástrojem je hoboj. A ve středu 23. června zahraje na koncertě společně s harfenistkou Kateřinou Englichovou v úžasném prostředí Nového zámku v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku.

Duo Englichová & Veverka živě zahájí koncerty v Novém zámku

Hudbymilovné publikum se může těšit na koncerty klasické hudby v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí, nyní konkrétně na ten zahajovací z původní přeložené abonentní řady. Večer s názvem 15 let spolu bude patřit duu předních českých interpretů, harfistce Kateřině Englichové a hobojistovi Vilému Veverkovi, a to ve středu 23. června v 19:30 hodin v areálu zámeckého parku. Zazní hudba starých mistrů Františka Bendy, Wolfganga Amadea Mozarta, Maurice Ravela, Clauda Debussyho, Jana Hanuše Trnečka či Josefa Vejvody.

Kulturní centrum Nového zámku v Kostelci nad Orlicí se otevírá návštěvníkům i milovníkům umění

Komponované on-line pořady, vysílané z rodového sídla kostelecké větve Kinských, se staly významnou součástí kulturního života v době koronavirové pandemie. Jednotlivé díly sledovaly na Facebooku v součtu statisíce diváků. Nyní se kulturní centrum Nového zámku konečně otevře veřejnosti.

František Kinský hostem pořadu Dopoledne s Proglasem

Včerejší hodinové vyprávění Františka Kinského s perfektně připravenou autorkou a moderátorkou pořadu Dopoledne s Proglasem Marcelou Kopeckou si můžete poslechnout v archivu Radia Proglas. V něm František Kinský vypráví o svých předcích a rodině, o práci starosty města Kostelec nad Orlicí i o úspěšném dokumentárním cyklu Modrá krev a zve do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, který se v úterý 1. června otevře návštěvníkům.

The internationally renowned Wihan Quartetpresent a new recording with pianist Matyáš Novák, released through their arrangement with Nimbus Alliance Records.

As a pianist, Mozart performed at many concerts andmusic academies, for which he had to build aperformance catalogue; similarly, he was in need of educationalrepertoire for his students. Between 1782 and 1786,Mozart composed, in addition to piano sonatas andvariations, fourteen new concertos for piano withorchestra. He was certainly no novice in this field,already having no less than ten piano concertos underhis belt (not to mention his violin concertos and his firstcollection of concertosfor wind instruments).

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz