novy-zamek-na-leto-2023-motiv-02

Videa

Hrabě František Kinský: Věc Království českého je uzavřena!

Po úspěšném odvysílání třetí série dokumentárního cyklu o šlechtických rodech Modrá krev to vypadá, že vznikne i čtvrtá řada. V rozhovoru pro Aha! to exkluzivně řekl její průvodce František Kinský (75). Řeč ale přišla i na politiku, kterou sám v roli starosty Kostelce nad Orlicí okusil.

Hrabě Kinský o setkání s Karlem III.: Minul mě jak krajinu. Otec mu vysvětlil, že jsme příbuzní

Minul mě jako krajinu, protože jsme byli stejně staří. Těmito slovy vzpomínal v pořadu Povídej Radky Červinkové na CNN Prima NEWS hrabě František Kinský na své setkání s nynějším britským králem Karlem III. K tomu došlo před lety při oficiální státní návštěvě na Pražském hradě. Sám Kinský je přitom potomkem kostelecké větve šlechtického rodu, jež je vzdáleně propojena i s britskou královskou rodinou.

Myslím si, že bude čtvrtá řada Modré krve, říká František Kinský

Po úspěšném odvysílání třetí série dokumentárního cyklu o šlechtických rodech Modrá krev to vypadá, že vznikne i čtvrtá řada. V rozhovoru pro Blesk to exkluzivně řekl její moderátor František Kinský. Česká televize o natáčení rozhodne do letošního podzimu. Rozhovor s Františkem Kinským o seriálu Modrá krev, o Novém zámku v Kostelci nad Orlicí, o akcích, které se tu konají i o cestě na 50. narozeniny houslisty Pavla Šporcla se dozvíte ve videu na přiloženém odkazu.

Dokořán: S Františkem hrabětem Kinským

Maria František Emanuel Jan Silvestr Alfons Kinský je potomkem kostelecké větve dříve šlechtického rodu Kinských z Vchynic a Tetova. Přijal nás tam, kde je doma – na zámku v Kostelci nad Orlicí. Měli jsme otevřeno DOKOŘÁN. Vstupme tedy do otevřených komnat jeho domu i života!

Forbes, Mladé Česko – 30 pod 30

Jakou roli by měla hrát šlechta v moderní společnosti podle Františka Kinského? Podívejte se na odpovědi členů výběru 7 nad 70.

Minutka s monarchií – Harmonie planet – Koncert k 300. výročí pražské korunovace Karla VI.

Obnovená česká premiéra gratulační serenaty Harmonie planet (La concordia de’ pianeti) přinesla 8. února 2023 do Prahy mistrovské dílo císařského dvorního vicekapelníka Antonia Caldary. Tuto jedinečnou serenádu napsal pro manželku císaře Karla VI. Poprvé zazněla před 300 lety v roce 1723, když byl Karel VI. velkolepě korunován českým králem. Dílo bylo složeno pro jeho manželku císařovnu Alžbětu Kristýnu a premiéra se uskutečnila téhož roku ve Znojmě, při zpáteční cestě královského dvora do Vídně.

Matyáš Novák ve Všechnopárty Karla Šípa

Klavírista Matyáš Novák byl hostem zábavné talk show Karla Šípa. Zveme vás ke sledování premiéry z Divadla Semafor ze 16. ledna tohoto roku.

Mého dědečka oslovovali soudruhu hrabě, říká František Kinský

Jeho předkové získali šlechtický titul už ve třináctém století a celé jeho jméno zní Maria František Emanuel Jan Silvestr Alfons hrabě Kinský z Vchynic a Tetova. Už třetí řadu provází v pořadu Modrá krev diváky historií a především současností šlechtických rodů spojených s českými zeměmi. Dokumentární seriál vysílá Česká televize každou středu. Jako host Interview ČT24 mluvil František Kinský například o tom, který rod by dnes usedl na český trůn, nebo proč loupežník Rumcajs škodil i skutečné aristokracii.

Matyáš Novák – Finalist of the XX Paloma O’Shea Santander International Piano Competition 2022

Matyáš Novák – Finalist of the XX Paloma O’Shea Santander International Piano Competition 2022

Královna Alžběta II. je na trůně 70 let

Rozhovor s Františkem Kinským v České televizi v pořadu: 90′ ČT24

Monkey Business, Nový zámek v Kostelci nad Orlicí

Koncert Monkey Business – Dobytek nádhernej

Profil: Role a prestiž šlechtických rodů

Rozhovor s Františkem Kinským v České televizi v pořadu Studio 6 Víkend

Matyáš Novák zahrál na FZŠ Tererova v Olomouci

Matyáš Novák zahrál na FZŠ Tererova v Olomouci

Apartmány U Aloise, Dolní Morava: Horský penzion Františka Kinského

Srdečně Vás zvu do penzionu v Dolní Moravě. Apartmány U Aloise jsou ideálním typem ubytování pro početnější rodiny i skupiny. Nachází se v klidné části u kostela svatého Aloise v srdci oblasti plné sportovních i adrenalinových zážitků, kde sezóna turistiky, cyklistiky i houbaření, právě začíná.

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Pozvánka na koncert v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí, v areálu parku

Velikonoce v Novém zámku

František Kinský & Matyáš Novák: Velikonoce v Novém zámku

Společenské a firemní akce 2022 na klíč v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Prohlídky zámecké expozice Život v biedermeieru s Františkem Kinským, majitelem zámku, Klavírní recitál Matyáše Nováka, Další umělci a hosté na vaše přání, Občerstvení ve spolupráci s Toniovou zámeckou kavárnou a restaurací…

Kulturní centrum Nového zámku v Kostelci nad Orlicí se otevírá návštěvníkům i milovníkům umění

Komponované on-line pořady, vysílané z rodového sídla kostelecké větve Kinských, se staly významnou součástí kulturního života v době koronavirové pandemie. Jednotlivé díly sledovaly na Facebooku v součtu statisíce diváků. Nyní se kulturní centrum Nového zámku konečně otevře veřejnosti. Od úterý 1. června se návštěvníci mohou vypravit na prohlídku stálé expozice „Život v biedermeieru“ v počtu devět účastníků s doprovodem průvodce. Ačkoli sezóna začíná se zpožděním a s řadou nezbytných opatření, správa zámku ve spolupráci s agenturou KINSKÝ Art Media do empírového zámku vrací živou kulturu. Milovníkům umění se již v červnu otevřou prostory Galerie Kinský s výstavou Výtvarné léto Unie výtvarných umělců Hradec Králové. František Kinský a Matyáš Novák pozvou na svůj nový společný projekt s názvem FACE TO FACE, který poprvé uvedou 20. června. Abonentní sezónu koncertů klasické hudby zahájí v areálu parku přední čeští sólisté, hobojista Vilém Veverka a harfistka Kateřina Englichová 23. června.

František Kinský a Matyáš Novák – 1. adventní neděle v Novém zámku / on-line / Tichá noc

František Kinský a Matyáš Novák – 1. adventní neděle v Novém zámku / on-line / Tichá noc

Matyáš Novák: Sama doma – 1. část

hudební ukázka: L. van Beethoven / F. Liszt: Symfonie c moll č. 5 „Osudová“, S. 464 – 1. věta (Allegro con brio)

Matyáš Novák: Sama doma – 2. část

hudební ukázka: L. van Beethoven / F. Liszt: Symfonie c moll č. 5 „Osudová“, S. 464 – 4. věta (Allegro)

Matyáš Novák v rozhovoru s Emmou Smetana pro DVTV

Geniální klavírista chová slepice a miluje vlaky: Mám radost, když má spoj zpoždění.

Ludmila Peterková a Barocco sempre giovane

Abonentní koncerty, Nový zámek Kostelec nad Orlicí

Food festival v areálu anglického parku u zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí

Den plný dobrého jídla a pití, to je FOOD festival v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí, v sobotu 21. září 2019. Zastavte se na gastronomické speciality jednotlivých dodavatelů, včetně kuchyně domácí Toniovi zámecké kavárny a restaurace. Sobota 21. září je ideálním datem pro setkání s hudbou a přáteli v půvabném areálu anglického parku u zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí.

Modrá krev, 2. série

Na obrazovky se vrací oblíbený cyklus Modrá krev režisérky Aleny Činčerové. I druhou řadou novodobé a divácky velmi oblíbené encyklopedie o českých aristokratických rodech Vás provede Maria František Emanuel Jan Sylvester Alfons hrabě Kinský z Vchynic a Tetova, majitel Nového zámku v Kostelci nad Orlicí.

Do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, na akce v měsících září 2019 – leden 2020, zve majitel zámku František Kinský.

Do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, na akce v měsících září 2019 – leden 2020, Vás zve majitel zámku František Kinský.

Rozhovor: František Kinský – Žijeme Rychnovem

František Kinský je potomkem jednoho z nejstarších českých šlechtických rodů. Majitel Nového zámku v Kostelci nad Orlicí a zároveň také starosta. „Necítím se být hrabětem,“ říká. Rozhovor o zámku, o vztahu k rodovému panství i o funkci starosty.

Zahájení sezóny 2019

Zámek Kinských v Kostelci nad Orlicí a abonentní řada: Hudeček, Brabec, Stivín

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, dipl. um. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz