Šlechtická sídla od Orlice ke Kněžně darují svým návštěvníkům slevové karty

07.07.2021

Region pod Orlickými horami vyniká množstvím šlechtických sídel. Většina z nich byla po roce 1989 vrácena původním majitelům. Všichni je vlastními silami opravili a otevřeli veřejnosti. Majitelé a správy čtyř půvabných zámků v blízkém sousedství v letošní sezóně svým návštěvníkům k zakoupené vstupence jako dárek věnují návštěvní karty, na které mohou milovníci památek a historie čerpat 10% slevu na vstupném do zámeckých expozic dalších třech spřátelených zámků. Do společného projektu se zapojil Nový zámek v Kostelci nad Orlicí a zámky v Častolovicích, Doudlebách nad Orlicí a Rychnově nad Kněžnou.

Každý z uvedených zámků kromě běžných prohlídek stálých expozic nabízí něco navíc. Třicet kilometrů od Hradce Králové vás na cestě jako první čeká renesanční zámek v Častolovicích s překrásným anglickým parkem s oborou s bílými daňky a jeleny. K rodinnému výletu s dětmi nepochybně láká také zdejší oblíbená MINIZOO (ve stylu petting farm).

Za železničním přejezdem 1,6 km od častolovického zámku Sternbergových se nachází sousední empírový Nový zámek Kinských v Kostelci nad Orlicí. Ten se stal vyhlášeným kulturním centrem regionu. Ve zdejší Galerii Kinský můžete v letošní sezóně (do 12. září) navštívit výstavu „Výtvarné léto“ Unie výtvarných umělců Hradec Králové, abonentní koncerty klasické hudby i akustický koncert Janka Ledeckého s kapelou. Velkému zájmu se těší prohlídky zámecké expozice s majitelem zámku Františkem Kinským.

Autem jste za deset minut v pět a půl kilometru vzdálených Doudlebách nad Orlicí. Tamní renesanční zámek spravují potomci rodu Bubnových z Litic. Najdete tu Muzeum přírodovědy a venkova i tzv. Babiččin dvoreček s domácími i exotickými zvířaty. Z dalekého okolí se sem lidé sjíždějí i za vyhlášenými farmářskými trhy.

Kolowratský barokní zámek v s průčelím kostela Nejsvětější Trojice (s architektonickou úpravou Jana Blažeje Santiniho-Aichela) v Rychnově nad Kněžnou leží pouhých osm kilometrů od zámku doudlebského. Komplex prošel rozsáhlou rekonstrukcí a po více než osmdesáti letech tu můžete opět vidět prostory, které dosud nebyly přístupné.

Na dobrou kávu, skvělé zákusky, zmrzlinu i domácí kuchyni se můžete zastavit v zámeckých kavárnách. Každou vaši návštěvu nezapomeňte zakončit v zámeckých kavárnách, které vám nabídnou nejen dobrou kávu, ale i domácí kuchyni a skvělé zákusky. V zámeckých parcích v Častolovicích v Kostelci nad Orlicí mohou vaše děti zatím využít čas k zábavě na přilehlých hřištích.

Všechny čtyři zámky nabízejí bezpočet možností, jak strávit příjemný den, a to všem generacím návštěvníků.

Zámek Častolovice (Sternbergové)
www.zamek-castolovice.cz
mobil: +420 732 832 422
e-mail: info@zamek-castolovice. cz

Nový zámek Kostelec nad Orlicí (Kinští)
www.zamekkostelecno.cz
mobil: +420 734 709 023
e-mail: info@zamekkostelecno.cz

Zámek Doudleby nad Orlicí (Bubnové z Litic)
www.zamek-doudleby.cz
mobil: +420 777 888 083
e-mail: info@zamek-doudleby.cz

Zámek Rychnov nad Kněžnou (Kolowratové)
www.zamekrychnov.cz
mobil: +420 605 267 238
e-mail: pokladna-zamek@kolowrat.com

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz