Zámek v Kostelci se ladí do velikonočního

13.04.2019

Život v biedermeieru, zámecká expozice v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku, se připravuje na velikonoční svátky. Od 19. do 22. dubna zámecká floristka oblékne zámek do speciální velikonoční výzdoby. Připravena je i zdejší Toniova zámecká kavárna a restaurace.

„Pro návštěvníky a hosty máme připravené velikonoční menu, v němž vždy myslíme i na nejmenší strávníky,“ slíbil Kristian Kinský, syn majitele zámku Františka Kinského, a vysvětlil nezvyklý název kavárny. „Nese jméno Antonína Kinského, mého strýce z otcovy strany, který byl vyhlášeným restauratérem. Hodně jsem se od něho naučil,“ dodal Kristian Kinský s dodatkem, že o tom, co konkrétně z hraběcí kuchyně pro své strávníky zdejší kuchaři připravili, se každý může dočíst třeba na Facebooku.

Bohatý kulturní program, který s počátkem jara na zámku odstartoval, zase přináší duchovní stravu. Sérii tří letošních abonentních koncertů klasické hudby zahájil už počátkem dubna recitál houslisty Václava Hudečka s klavírním doprovodem Lukáše Klánského. Mimořádně procítěné výkony obou umělců ocenili posluchači ve zcela zaplněném sále ovacemi vestoje.

„Milovníky klasické hudby čekají ještě další dva koncerty této sólisticky skvěle obsazené řady. Druhým v pořadí bude recitál Lubomíra Brabce ve čtvrtek 16. května. Přední český kytarista přiveze svůj program s názvem Lubomír Brabec 65, s nímž v minulém roce, u příležitosti svého jubilea, absolvoval turné po České republice,“ upozornil charismatický majitel zámku František Kinský, který posluchače na každém z koncertů osobně přivítá.

Třináctého června pak v sídle kostelecké větve Kinských přivítají oblíbeného a všestranného multiinstrumentalistu Jiřího Stivína.

Soubor ke stažení: PR19041317JC1.pdf

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz