Jana Šrejma Kačírková tuto a příští neděli online

13.12.2020
Foto: Zdeněk Fabiánek / archiv KINSKÝ Art Media

Dnes na Stříbrnou a příští týden na Zlatou adventní neděli vystoupí sopranistka Jana Šrejma Kačírková v komponovaném pořadu, který na prosinec připravili František Kinský, majitel Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, a klavírista Matyáš Novák. První dva díly se věnovaly Vánocům ve světě a tématem zbylých dvou teď budou tradiční české Vánoce. Koncerty můžete sledovat od 14 hodin na Facebooku agentury KINSKÝ Art Media, Nového zámku, Jany Šrejmy Kačírkové a na Facebooku a YouTube kanálu Matyáše Nováka.

Čerstvá držitelka už třetí Ceny Thálie a sólistka Národního divadla, sopranistka Jana Šrejma Kačírková dnes nabídne pořad s názvem Fantazie na Českou mši vánoční „Hej mistře“, který připomene skladatele a kantora z Rožmitálu pod Radhoštěm Jakuba Jana Rybu, jehož hudba k českým svátkům neodmyslitelně patří. O zlaté neděli 20. prosince pak zazní známé a oblíbené české vánoční koledy. „Na zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí jsem už podruhé zažila krásnou atmosféru, milé tváře, profesionální přístup a něžnou vánoční atmosféru. Doufám, že v přenosech našich adventních koncertů bude cítit ta velká radost, se kterou jsme všichni pracovali a že jimi také potěšíme velkou část on-line publika,“ říká Jana Šrejma Kačírková.

„Konečně se zase naším zámkem nese živá hudba: půvabné vánoční melodie a písně, ve svátečně vyzdobeném Zrcadlovém sále. Co víc jsem si k Vánocům mohl přát,“ dodává František Kinský.

Každý z dílů má zcela odlišnou dramaturgickou linku. Ve svém vlastním aranžmá klavírista Matyáš Novák v prvním dílu provedl světové vánoční melodie, ve druhém vánoční písně, které pro české posluchače nazpíval Karel Gott.

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz