Novinky

Novinky

28.03.2023

V Novém zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí začíná nová turistická a kulturní sezóna

V sobotu 1. dubna se v Čechách opět otevřou hrady a zámky. Své rodové sídlo, které je jedním z významných kulturních center regionu, otevře i František Kinský, majitel Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. O Velikonocích se sem můžete vypravit do svátečně vyzdobené stálé expozice, o dubnových víkendech do Galerie Kinský na výstavu Výtvarné jaro Unie výtvarných umělců Hradec Králové. Tu za finanční podpory Královéhradeckého kraje na konci května vystřídá velká výstava uměleckého fotografa a portrétisty Jadrana Šetlíka.

27.03.2023

František Kinský děkuje divákům seriálu Modrá krev

Vážení diváci, milí přátelé, dovolte mi, abych vám poděkoval za velkou sledovanost 3. řady dokumentárního cyklu České televize Modrá krev. U obrazovek ČT2 jsme od 18. ledna společně strávili deset týdnů, které byly opravdu velmi intenzivní, krásné a nezapomenutelné. Děkuji vám za tisíce krásných e-mailů, zpráv i komentářů. Těší mě, že jsou mezi vámi diváci všech generací.

01.03.2023

František Kinský zve do rozkvetlého zámeckého parku

Park při Novém zámku v Kostelci nad Orlicí je s prvními posly jara každoročně v obležení návštěvníků. Za bledulovým královstvím sem každoročně přijíždějí lidé z celé České republiky. Bílé zvonečky bledulí tady vyskakují na povrch zhruba na ploše jednoho hektaru a je jich tu tisíce. Park se zbarvuje také odstíny květů sněženek, prvosenek, krokusů i talovínů. S prvními přísliby jara se také o březnových víkendech otevře oblíbená Toniova zámecká kavárna.

11.02.2023

František Kinský se stal novým ambasadorem hodinek Robot Watch (Bohematic)

Šlechtic František Kinský se stal novým ambasadorem hodinek ROBOT Watch. V prostorách Velkopřevorského paláce při dnešním setkání v rámci programu Elegantní Česko v Praze převzal z rukou zástupce značky Jana Handla model aerodynamický v streamline béžové verzi. Robot je značka kvalitních mechanických hodinek, jejíž idea vznikla v Česku.

27.01.2023

Matyáš Novák – Všechnopárty

Herečka Taťjana Medvecká, zpěvák Daniel Hůlka a klavírista Matyáš Novák budou hosty dnešní premiéry zábavné talk show Karla Šípa. Zveme vás ke sledování premiéry záznamu z Divadla Semafor ze 16. ledna tohoto roku.

25.01.2023

František Kinský děkuje divákům seriálu Modrá krev

Vážení televizní diváci, milí přátelé, dle dat České televize včerejší premiéra 1. dílu 3. řady seriálu Modrá krev o rodině dosáhla ohromné hodnoty sledovanosti. Průměrně díl sledovalo na 616 tisíc diváků 15+, při podílu na sledovanosti 16,42%. První díl třetí série o rodině Salmových se tak stal 3. nejsledovanějším nesportovním pořadem ČT2 od roku 2010 a prý suverénně nejsledovanější dílem cyklu Modrá krve.

17.01.2023

František Kinský zve diváky k obrazovkám ČT2 na 3. řadu seriálu Modrá krev. První díl premiérové řady uvede Česká televize 18. ledna

Vážení televizní diváci, milí přátelé, dovolte mi, abych vás srdečně pozval k obrazovkám ČT2 ke sledování premiérových dílů 3. série dokumentárního cyklu Modrá krev. Natáčení další (tentokrát desetidílné) řady probíhalo již od roku 2018. Na dva roky ho bohužel přerušila pandemie, a právě proto se očekávané vysílání protáhlo až do roku letošního.

15.11.2022

František Kinský předá jednu z cen Patromonium pro futuro Národního památkového ústavu

Udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro s podtitulem „Společenské ocenění příkladů dobré praxe“ představí své laureáty na galavečeru v budově Nové scény Národního divadla v Praze. Pro letošní ročník odborná pracoviště NPÚ nominovala 35 počinů a objevů z oblasti památkové péče v sedmi kategoriích. Galavečer odvysílá v přímém přenosu program ČT art v úterý 15.11. ve 20:15. Galavečerem přítomné i diváky u televizních obrazovek provede již podruhé zkušený moderátor České televize Daniel Stach.

01.09.2022

František Kinský zve občany k účasti v komunálních volbách, děkuje za důvěru a přeje úspěšný školní rok 2022 – 2023

Vážení spoluobčané, v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022 se uskuteční volby do městského zastupitelstva, a to v sedmi volebních okrscích Kostelce nad Orlicí. Do voleb se v našem městě zaregistrovalo celkem šest volebních stran a hnutí s vylosovanými pořadovými čísly.

06.08.2022

Matyáš Novák jedním ze 6 finalistů mezinárodní klavírní soutěže v Santanderu

Skvělého výsledku dosáhl český klavírista Matyáš Novák, student HAMU ve třídě Ivana Klánského. Na prestižní mezinárodní klavírní soutěži Paloma O´Shea ve španělském Santanderu, která letos slaví 50 let své existence, získal diplom finalisty. Do jubilejního 20. ročníku soutěže se přihlásilo 303 klavíristů, z nich bylo pozváno 129 do výběrových předkol v Paříži, Madridu a New Yorku. Pro tato předkola si účastníci připravili čtyřicetiminutový recitál. Odborná porota na základě vyslechnutých výkonů vybrala 20 klavíristů do hlavní soutěže.

22.04.2022

Klavírista Matyáš Novák bude jako jediný Čech reprezentovat Českou republiku na 20. ročníku The Paloma O´Shea Santander International Piano Competition v Santanderu

V pátek 22. dubna zveřejnili pořadatelé The Paloma O´Shea Santander International Piano Competition jména dvaceti účastníků letošního ročníku. Mezinárodní klavírní soutěž v Santanderu, která je odbornou veřejností řazena mezi nejprestižnější podniky svého druhu, byla založena v roce 1972. Letos se koná jubilejní 20. ročník, do kterého se přihlásilo 303 klavíristů.

01.04.2022

Zámecké imaginárium 2022: (ne)pokojní přátelé Divadla bratří Formanů se vracejí do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí

(Ne)pokojní přátelé Divadla bratří Formanů se po sedmi letech vracejí do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Skupina výtvarníků za supervize ilustrátora a scénografa Matěje Formana proměnila třináct komnat Galerie Kinský v poetický svět fantazie a hravosti. Jejich unikátní instalace v prvním patře Nového zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí zve ke hře děti i dospělé. Koná se za laskavé podpory Královéhradeckého kraje a navštívit ji můžete od 1. dubna do 30. října tohoto roku. Vstupenky zakoupíte na pokladně zámku.

23.01.2022

Společenské a firemní akce 2022 na klíč v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Prohlídky zámecké expozice Život v biedermeieru s Františkem Kinským, majitelem zámku, Klavírní recitál Matyáše Nováka, Další umělci a hosté na vaše přání, Občerstvení ve spolupráci s Toniovou zámeckou kavárnou a restaurací…

14.01.2022

Klavírista Matyáš Novák bude reprezentovat Českou republiku v semifinále mezinárodní klavírní soutěže Franze Liszta v Utrechtu

Ve čtvrtek 13. ledna 2021 zveřejnili pořadatelé jména deseti semifinalistů mezinárodní klavírní soutěže Franze Liszta, která se koná od roku 1986 v holandském Utrechtu a jejíž další ročník proběhne ve dnech 22. – 29. září 2022. Mezi semifinalisty je i mladý český klavírista Matyáš Novák.

18.11.2021

Virus mění priority. Plánované vánoční prohlídky a koncerty v Novém zámku nebudou

Vážení návštěvníci, posluchači, milí přátelé, v důsledku vysokých nárůstů počtu nakažených a hospitalizovaných s onemocněním COVID 19 a v návaznosti na Ministerstvem zdravotnictví navrhovaná a vládou dále diskutovaná zpřísnění opatření a doporučení k omezení hromadných akcí, jsme se společně s mými kolegyněmi po dlouhé úvaze rozhodli plánované prohlídky ve vánočně vyzdobené zámecké expozici, vánoční programy s klavíristou Matyášem Novákem i koncerty, které jsme plánovali na svátek sv. Štěpána 26. 12. a na Nový rok, neuskutečnit. Kapacita našeho Zrcadlového sálu i některé malé komnaty v zámecké expozici nám mj. neumožňují zajistit bezpečnou vzdálenost a rozestupy.

13.10.2021

František Kinský přivítá nejlepší Čechy z Kocianovy a Heranovy soutěže 2021

V sobotu 16. října v 18:00 se v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí uskuteční tradiční Koncert nejlepších českých účastníků 63. ročníku Kocianovy houslové soutěže a 26. ročníku Heranovy violoncellové soutěže. Vystoupení v zámku Kinských na základě úspěchu a doporučení odborné mezinárodní poroty uděluje jako speciální cenu nadaným českým houslistům a violoncellistům František Kinský, starosta města Kostelec nad Orlicí, majitel Nového zámku a jednatel agentury KINSKÝ Art Media.

09.09.2021

Beseda o životě a díle F. I. A. Tůmy

Srdečně vás zveme na besedu o hudebním skladateli z období přelomu baroka a klasicismu Františku Ignáci Antonínu Tůmovi, jehož jméno nese také ZUŠ F. I. Tůmy Kostelec nad Orlicí a jehož byli Kinští významnými mecenáši. Beseda se uskuteční před koncertem Lubomíra Brabce a Barocco sempre giovane. Koncert, který začíná v 10:30 hodin, nese název Vzpomínka na F. I. Tůmu a koná se v rámci XVIII. ročníku tradičního festivalu.

06.09.2021

František Kinský opět ve stopách Modré krve: „Třetí série bude mít 10 zastávek“

Zámky v Opočně, Rychnově nad Kněžnou, Potštejně, Doudlebách nad Orlicí, Kostelci nad Orlicí a Častolovicích patří na Rychnovsku k těm nejproslulejším. Ve skutečnosti jich tu je však ještě více. Proto není divu, že tu filmaři při natáčení Modré krve, dokumentárních sérií o historii i současných osudech potomků šlechty, mají stále z čeho čerpat.

01.09.2021

Lubomír Brabec a Barocco sempre giovane vzpomenou na F. I. Tůmu festivalovým koncertem v Novém zámku

Vynikající klasický kytarista Lubomír Brabec a přední český komorní ansámbl Barocco sempre giovane se představí na společném koncertě v rámci osmnáctého ročníku Hudebního festivalu F. I. Tůmy. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 9. září 2021 v 19:30 hodin v areálu Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Součástí koncertu bude beseda o životě a díle hudebního skladatele Františka Ignáce Antonína Tůmy, významného kosteleckého rodáka, kterou od 18:30 provede umělecký ředitel souboru Barocco sempre giovane Josef Krečmer.

31.08.2021

Starosta města František Kinský připomíná významné události a přeje úspěšný školní rok 2021 – 2022

Vážení čtenáři, milí spoluobčané, srdečně vás zdravím po čase dovolených. Doufám, že jste si užili krásné léto a že jste načerpali dostatek energie do dalších dnů. Nejprve bych rád připomněl události, které jsou pro naše město významné. Mimořádného úspěchu dosáhla teprve patnáctiletá Iveta Miculyčová, rodačka z Kostelce nad Orlicí, která se (v srpnu na mistrovství České republiky v Bikeparku v Brumově-Bylnici) zapsala do historie ve freestyle BMX. Jako první ženě v České republice se jí totiž povedl trik zvaný backflip, ačkoli se jednalo o vůbec první závod v její sportovní kariéře.

24.08.2021

Agentura KINSKÝ Art Media zve na koncerty klavíristy Matyáše Nováka v nové koncertní sezóně 2021/2022

Klavírista Matyáš Novák se podobně jako řada dalších umělců připravuje na novou koncertní sezonu. Pestré umělcovy koncertní aktivity jsou toho dokladem. Ty nejbližší jsou spojeny s jeho rodným Hradcem Králové. V neděli 29. srpna Matyáš Novák provede Senátní koncert ve Valdštejnské zahradě na podporu královéhradecké zvonohry ve věži Sboru kněze Ambrože. V úterý 31. srpna člen PETROF Art Family zahraje v sále Antonína Petrofa v PETROF Gallery. V úterý 14. září vystoupí v rámci Týdne Rudolfa Rokla v Letovisku Studánka v Rychnově nad Kněžnou. Během podzimu talentovaného klavíristu čekají další tři koncerty ve východních Čechách a zavítá i do dalších regionů České republiky.

20.08.2021

Dagmar Pecková míří na kostelecký Nový zámek, do kraje svých předků

Je to náhoda? Děd světoznámé operní zpěvačky Emy Destinové Antonín Šrut byl správcem statku v Medlešicích na Chrudimsku a už jeho dcera a matka Emy Jindřiška byla operní zpěvačkou. „A mně je divné, že by z Medlešic, kde jsem se narodila i já, pocházely dvě operní zpěvačky. Někdy si říkám, jestli bych to třeba prostřednictvím rozboru DNA neměla zjistit,“ poznamenala s úsměvem v jednom z rozhovorů Dagmar Pecková.

17.08.2021

Dagmar Pecková a František Kinský uvedou Talentissimo pro mladé génie

Mezzosopranistka Dagmar Pecková poprvé vystoupí v Novém zámku, a to v rámci putovního hudebního Festivalu Zlatá Pecka 2021, který mj. podporuje mimořádně talentované děti festivalovým koncertem s názvem Talentissimo. Vybraní malí géniové budou představeni v jedinečném projektu v zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí v pátek 27. srpna v 18:00 hodin.

11.08.2021

Podmínky vstupu a organizační informace ke koncertu Janka Ledeckého (pátek 13.8. ve 21:00)

Srdečně zdravíme vás všechny, kteří se chystáte na páteční open air koncert Janka Ledeckého v areálu parku Nového zámku. Populární zpěvák, kytarista a skladatel do Kostelce nad Orlicí přiveze svůj unplugged program původního Akustického turné. Společně s kapelou vám zazpívá a na akustické nástroje zahraje svoje nejznámější písně i tituly z alba Na konci duhy. Součástí scény bude mj. vyhlášený Bar Svět, kde „tančila i Marilyn Monroe“, jak zpívá ve stejnojmenné písni Janek Ledecký. A právě v něm se čepuje pivo z Pivovaru Chotěboř, které vám natočí sympatické Jankovy vokalistky.

31.07.2021

Janek Ledecký & Band, akustické turné 2021

Hudební skladatel, producent, textař, kytarista, zpěvák: to vše je Janek Ledecký, který již několik desítek let patří ke stálicím české hudební scény. Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy, frontman rockové kapely Žentour, který se v roce 1992 vydal na sólovou dráhu, a autor úspěšného muzikálu Hamlet vystoupí společně s kapelou 13. srpna 2021 ve 21 hodin v areálu parku Nového zámku v Kostelci nad Orlicí.

13.07.2021

Matyáš Novák na svém Klavírním matiné oslnil i dojal

Poslední den festivalu Smetanova Litomyšl si posluchače podařeným recitálem získal klavírista mladé generace Matyáš Novák, který vzdal Smetanovi hold i vlastními variacemi na smetanovská témata.

07.07.2021

Šlechtická sídla od Orlice ke Kněžně darují svým návštěvníkům slevové karty

Region pod Orlickými horami vyniká množstvím šlechtických sídel. Většina z nich byla po roce 1989 vrácena původním majitelům. Všichni je vlastními silami opravili a otevřeli veřejnosti. Majitelé a správy čtyř půvabných zámků v blízkém sousedství v letošní sezóně svým návštěvníkům k zakoupené vstupence jako dárek věnují návštěvní karty, na které mohou milovníci památek a historie čerpat 10% slevu na vstupném do zámeckých expozic dalších třech spřátelených zámků. Do společného projektu se zapojil Nový zámek v Kostelci nad Orlicí a zámky v Častolovicích, Doudlebách nad Orlicí a Rychnově nad Kněžnou.

14.06.2021

První živý koncert letošní sezóny v Novém zámku provede duo Kateřiny Englichové a Viléma Veverky

Zájemci o koncerty klasické hudby v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí se konečně dočkají zahajovacího koncertu původní přeložené abonentní řady, kterou v rodovém sídle Kinských pořádá agentura Františka Kinského KINSKÝ Art Media. Večer s názvem 15 LET SPOLU provede duo předních českých interpretů, harfistky Kateřiny Englichové a hobojisty Viléma Veverky, ve středu 23. června v 19:30 hodin v areálu zámeckého parku.

28.05.2021

Kulturní centrum Nového zámku v Kostelci nad Orlicí se otevírá návštěvníkům i milovníkům umění

Komponované on-line pořady, vysílané z rodového sídla kostelecké větve Kinských, se staly významnou součástí kulturního života v době koronavirové pandemie. Jednotlivé díly sledovaly na Facebooku v součtu statisíce diváků. Nyní se kulturní centrum Nového zámku konečně otevře veřejnosti. Od úterý 1. června se návštěvníci mohou vypravit na prohlídku stálé expozice „Život v biedermeieru“ v počtu devět účastníků s doprovodem průvodce. Ačkoli sezóna začíná se zpožděním a s řadou nezbytných opatření, správa zámku ve spolupráci s agenturou KINSKÝ Art Media do empírového zámku vrací živou kulturu.

25.05.2021

Nový zámek v Kostelci nad Orlicí se připojil k projektu – Po stopách osvícenské šlechty

Nový zámek Kostelec nad Orlicí se připojil k projektu Rok ve stopách osvícenské šlechty. Tradiční cyklus Po stopách české šlechty, který pořádá Národní památkový ústav, se věnuje šlechtickým rodům spojeným s historií českých hradů a zámků. Letos se projekt zaměřil na odkaz osvícenské šlechty. Osvícenství je myšlenkový proud v dějinách evropské civilizace srovnatelný pouze s humanismem.

17.05.2021

Matyáš Novák poprvé vystoupí na národním festivalu Smetanova Litomyšl

Klavíristu Matyáše Nováka čeká debut na Národním festivalu Smetanova Litomyšl. Třiašedesátý ročník festivalu s mottem Klíče od domova uvede klavírní matiné Matyáše Nováka, v němž zazní díla představitelů národních škol z období romantismu. Recitál talentovaného dvaadvacetiletého klavíristy se uskuteční v posledním festivalovém dni, a to 11. července v 11:00 hodin v multifunkčních prostorách jízdárny na Zámeckém návrší.

17.05.2021

Nadaný klavírista Matyáš Novák vydává album do celého světa

Anglické hudební vydavatelství Nimbus Records – Nimbus Alliance 7. května vydalo album klavíristy Matyáše Nováka se třemi klavírními koncerty Wolfganga Amadea Mozarta.

13.05.2021

Anglické hudební vydavatelství Nimbus Records vydalo album Matyáše Nováka s Wihanovým kvartetem. Mozartovy klavírní koncerty s vlastními kadencemi Matyáše Nováka distribuuje do celého světa

Album s titulním portrétem od renomované fotografky Lenky Hatašové je distribuováno do více než třiceti zemí světa. V digitální formě se pohybuje v různých jazykových mutacích na pětačtyřiceti platformách včetně Spotify, Amazonu, YouTube, Wyastone, Apple Music a dalších. V České republice je mj. dostupné na Classical Music Distribution. Do konce měsíce května budou CD k dostání v rámci prodeje agentury KINSKÝ Art Media, a také na živých koncertech Matyáše Nováka.

13.05.2021

Anglické hudební vydavatelství Nimbus Records vydalo album Matyáše Nováka s Wihanovým kvartetem. Mozartovy klavírní koncerty s vlastními kadencemi Matyáše Nováka distribuuje do celého světa

K vybraným koncertům č. 11 F dur KV 413, č. 12 A dur KV 414 a č. 13 C dur KV 415 klavírista připojil své vlastní kadence. Album s titulním portrétem od renomované fotografky Lenky Hatašové je distribuováno do více než třiceti zemí světa. V digitální formě se pohybuje v různých jazykových mutacích na pětačtyřiceti platformách včetně Spotify, Amazonu, YouTube, Wyastone, Apple Music a dalších.

13.05.2021

Anglické hudební vydavatelství Nimbus Records vydalo album Matyáše Nováka s Wihanovým kvartetem. Mozartovy klavírní koncerty s vlastními kadencemi Matyáše Nováka distribuuje do celého světa

Anglické hudební vydavatelství Nimbus Records – Nimbus Alliance 7. května tohoto roku vydalo album klavíristy Matyáše Nováka se třemi klavírními koncerty Wolfganga Amadea Mozarta. Nahrávku Matyáš Novák realizoval s Wihanovým kvartetem. K vybraným koncertům č. 11 F dur KV 413, č. 12 A dur KV 414 a č. 13 C dur KV 415 klavírista připojil své vlastní kadence. Album s titulním portrétem od renomované fotografky Lenky Hatašové je distribuováno do více než třiceti zemí světa.

09.05.2021

Matyáš Novák: Skvělých pedagogů je řada, ale profesor Klánský je jen jeden

Vždy se snažím, aby kadence hudbu doplnily, ozdobily, podtrhly, aby byly jejím plynulým logickým pokračováním, aby působily, že jsou součástí koncertu odjakživa. Najednou jsem se ocitl v situaci, kdy jsem měl hrát písně Karla Gotta, lidovky, dechovku, pop, filmovou hudbu, swing a tak dále. Mám pocit, že když jsem sám měl takové štěstí na výtečné pedagogy, bylo by hezké to, co mě naučili, předat někomu dalšímu.

24.04.2021

Od aprílu k máji zítra online z Nového zámku

Pořadatelé na neděli 25. dubna přichystali poslední díl druhé série online komponovaných pořadů Františka Kinského a klavíristy Matyáše Nováka z Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Majitel zámku František Kinský v pořadu tradičně připomene mezinárodní dny, svátky a zvyky v době od 1. dubna do 1. května. Matyáš Novák přednese například Vážné variace, op. 54 Felixe Mendelssohna-Bartholdyho či Furiant z cyklu Poetické nálady, op. 85 Antonína Dvořáka.

25.04.2021

František Kinský: Kultura se může zdát nadstavbou, ale je přirozenou součástí každého z nás

Všichni si přejeme, aby se naše životy vrátily do běžného režimu, do něhož patří i zážitky, výlety a živá představení a koncerty. Potřebu tvořit a projevovat talent nelze potlačit, stejně tak jako potřebu obohacovat své dojmy o krásu umění. Doufám, že my, kteří máme tu možnost, přežití kultury podpoříme.

21.04.2021

Úspěch se dostaví, když tvoříte pro lidi, které chcete obdarovat

Jana Dioszegi je autorkou divácky oblíbených komponovaných pořadů majitele Nového zámku Františka Kinského a klavíristy Matyáše Nováka. Vysílání z rodového sídla Kinských v Kostelci nad Orlicí se od listopadu loňského roku stalo pravidelnou kulturní událostí v době koronavirové epidemie.

20.04.2021

Úspěch se dostaví, když tvoříte pro lidi, které chcete obdarovat, říká Jana Dioszegi, autorka Komponovaných pořadů z Nového zámku

Jana Dioszegi je autorkou divácky oblíbených komponovaných pořadů majitele Nového zámku Františka Kinského a klavíristy Matyáše Nováka. Vysílání z rodového sídla Kinských v Kostelci nad Orlicí se od listopadu loňského roku stalo pravidelnou kulturní událostí v době koronavirové epidemie. Jedinečné spojení osobností Františka Kinského a Matyáše Nováka oslovilo ke sledování diváky všech generací po celé České republice i za jejími hranicemi.

01.04.2021

Ctím si korene nášho rodu

Najmä pre turizmus, bol rok pandémie neskutočne tvrdým. Obmedzenia, ktoré nás denno-denne sprevádzajú mnohí považujú za zbytočné, neakceptovateľné. Rodiny sú zrazu „nútené bojovať“ a byť neustále spolu, čo vyvoláva u mnohých stres, pre mnohých je to čas, kedy hodnotia, zhodnotili svoj doterajší život, pre niektorých čas naučiť sa niečo nové, využiť situáciu pre seba, či pre svoj koníček, hobby…

23.03.2021

Velikonoce v Novém zámku

V Novém zámku v Kostelci nad Orlicí uvede agentura KINSKÝ Art Media další díl oblíbeného komponovaného pořadu majitele zámku Františka Kinského a klavíristy Matyáše Nováka. Jeho tématem budou nadcházející Velikonoce.

22.03.2021

František Kinský, Matyáš Novák a Jana Šrejma Kačírková připomenou Velikonoce v on-line pořadu z Nového zámku

V Novém zámku v Kostelci nad Orlicí uvede agentura KINSKÝ Art Media další díl oblíbeného komponovaného pořadu majitele zámku Františka Kinského a klavíristy Matyáše Nováka. Jeho tématem budou nadcházející Velikonoce. Ve svátečně a stylově vyzdobeném Zrcadlovém sále průvodce pořadu František Kinský připomene duchovní podstatu, symboly i lidové tradice těchto významných křesťanských svátků.

22.03.2021

František Kinský, Matyáš Novák a Jana Šrejma Kačírková připomenou Velikonoce v on-line pořadu z Nového zámku

V Novém zámku v Kostelci nad Orlicí uvede agentura KINSKÝ Art Media další díl oblíbeného komponovaného pořadu majitele zámku Františka Kinského a klavíristy Matyáše Nováka. Jeho tématem budou nadcházející Velikonoce. Ve svátečně a stylově vyzdobeném Zrcadlovém sále průvodce pořadu František Kinský připomene duchovní podstatu, symboly i lidové tradice těchto významných křesťanských svátků.

22.03.2021

František Kinský, Matyáš Novák a Jana Šrejma Kačírková připomenou Velikonoce v on-line pořadu z Nového zámku

V Novém zámku v Kostelci nad Orlicí uvede agentura KINSKÝ Art Media další díl oblíbeného komponovaného pořadu majitele zámku Františka Kinského a klavíristy Matyáše Nováka. Jeho tématem budou nadcházející Velikonoce. Ve svátečně a stylově vyzdobeném Zrcadlovém sále průvodce pořadu František Kinský připomene duchovní podstatu, symboly i lidové tradice těchto významných křesťanských svátků.

22.03.2021

František Kinský, Matyáš Novák a Jana Šrejma Kačírková připomenou Velikonoce v on-line pořadu z Nového zámku

V Novém zámku v Kostelci nad Orlicí uvede agentura KINSKÝ Art Media další díl oblíbeného komponovaného pořadu majitele zámku Františka Kinského a klavíristy Matyáše Nováka. Jeho tématem budou nadcházející Velikonoce. Ve svátečně a stylově vyzdobeném Zrcadlovém sále průvodce pořadu František Kinský připomene duchovní podstatu, symboly i lidové tradice těchto významných křesťanských svátků.

22.03.2021

František Kinský, Matyáš Novák a Jana Šrejma Kačírková připomenou Velikonoce v on-line pořadu z Nového zámku

V Novém zámku v Kostelci nad Orlicí uvede agentura KINSKÝ Art Media další díl oblíbeného komponovaného pořadu majitele zámku Františka Kinského a klavíristy Matyáše Nováka. Jeho tématem budou nadcházející Velikonoce. Ve svátečně a stylově vyzdobeném Zrcadlovém sále průvodce pořadu František Kinský připomene duchovní podstatu, symboly i lidové tradice těchto významných křesťanských svátků.

22.02.2021

František Kinský, Matyáš Novák a Daniel Matejča, zvou na nedělní premiéru z Nového zámku

Komponované pořady z Nového zámku v Kostelci nad Orlicí se staly významnou součástí kulturního života v komplikované době koronavirové epidemie. Jedinečné spojení majitele Nového zámku Františka Kinského a klavíristy Matyáše Nováka oslovuje diváky všech generací. Lednový díl v jejich podání zhlédlo na Facebooku a YouTube na 55 tisíc diváků v různých koutech České republiky i za jejími hranicemi.

26.01.2021

František Kinský a Matyáš Novák zvou diváky na nedělní premiéru

V neděli 31. ledna uvede agentura KINSKÝ Art Media premiéru prvního dílu nové série komponovaného on-line pořadu Františka Kinského a Matyáše Nováka s názvem „Leden v Novém zámku“. Sledovat jej můžete na Facebooku a nově také na YouTube kanálu agentury KINSKÝ Art Media, na Facebooku Matyáše Nováka a Nového zámku.

07.01.2021

František Kinský a Matyáš Novák zůstávají s diváky online a zvou ke sledování dalších dílů úspěšného komponovaného pořadu z Nového zámku

Komponovaný pořad Adventní neděle v Novém zámku v podání Františka Kinského, majitele zámku, a talentovaného klavíristy Matyáše Nováka v prosinci sledovalo tisíce diváků po celé České republice. Čtyři vánočně laděné programy zhlédlo na Facebooku na 93 tisíc diváků. Na YouTube kanálu Matyáše Nováka přes 17 tisíc posluchačů.

31.03.2023

Krásné a radostné Vánoce. František Kinský.

Krásné a radostné Vánoce a hlavně hodně zdraví v roce 2021, vám s díky za letošní přízeň a věrnost, přeje František Kinský s rodinou, kolektiv zaměstnanců Nového zámku, agentury KINSKÝ Art Media a Toniovy zámecké kavárny.

13.12.2020

Jana Šrejma Kačírková tuto a příští neděli online

Dnes na Stříbrnou a příští týden na Zlatou adventní neděli vystoupí sopranistka Jana Šrejma Kačírková v komponovaném pořadu, který na prosinec připravili František Kinský, majitel Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, a klavírista Matyáš Novák. První dva díly se věnovaly Vánocům ve světě a tématem zbylých dvou teď budou tradiční české Vánoce. Koncerty můžete sledovat od 14 hodin na Facebooku agentury KINSKÝ Art Media, Nového zámku, Jany Šrejmy Kačírkové a na Facebooku a YouTube kanálu Matyáše Nováka.

12.12.2020

Jana Šrejma Kačírková: Mám tento kraj ráda

Už třetí Adventní neděle z Nového zámku v Kostelci nad Orlicí přivítá vzácného hosta, sopranistku a sólistku Národního divadla v Brně Janu Šrejmu Kačírkovou. Už v době studií získala řadu ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Dnes je trojnásobnou držitelkou Thálie, pyšní se také čtyřmi oceněními Jihočeských Thálií a čestnou cenou festivalu Opera 2013 Libuška za mimořádnou interpretaci v roli Gilda z opery Rigoletto G. Verdiho.

09.12.2020

Pořad ozdobí soprán trojnásobné držitelky Ceny Thálie Jany Šrejmy Kačírkové

Komponovaný pořad Františka Kinského, majitele Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, a výjimečného klavíristy Matyáše Nováka, se těší velkému zájmu. První dva díly sklidily tisíce zhlédnutí a neméně pozitivních diváckých ohlasů. Jejich tématem byly Vánoce ve světě. Nadcházející stříbrnou a zlatou neděli tvůrci věnují tradičním českým Vánocům.

03.12.2020

Postupně jsem pipkám úplně propadl, říká nadaný klavírista Matyáš Novák

Mimořádně talentovaný, geniální, výjimečný – v takových superlativech se mluví o Matyáši Novákovi, dvaadvacetiletém klavíristovi z Hradce Králové. Vítěz řady národních i mezinárodních soutěží před třemi lety absolvoval i sólový koncert ve slavné newyorské Carnegie Hall. Také jemu doba covidová zpřetrhala koncertní šňůru.

03.12.2020

On-line přenos adventního setkání východočeského šlechtice a mladého klavírního virtuóza v kosteleckém zámku si nenechalo ujít 15 tisíc diváků

První sváteční setkání Františka Kinského a Matyáše Nováka v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí během první adventní neděle sledovalo prostřednictvím on-line přenosu na Facebooku a YouTube na 15 tisíc diváků. Ti si mohli vychutnat nevšední zážitek spojující virtuózní přednes mladého klavíristy s noblesním průvodním slovem majitele kosteleckého zámku a potomka jednoho z nejstarších českých šlechtických rodů. Na úspěšný první díl naváže během druhé adventní neděle 6. prosince od 14 hodin další koncertní zážitek.

20.11.2020

František Kinský a Matyáš Novák: Adventní neděle v Novém zámku online

František Kinský a Matyáš Novák se poprvé představí ve společném pořadu s názvem Adventní neděle v Novém zámku. Z rodového sídla kostelecké větve Kinských vás provedou komponovaným pořadem s vyprávěním o adventu, Vánocích a zvycích nejen u nás, ale i v Evropě. Matyáš Novák zahraje výběr českých i světových vánočních koled, melodií a písní různých žánrů ve svém vlastním aranžmá.

18.10.2020

Matyáš Novák v pořadu Zálety Aleny Zárybnické: Blízká setkání rozhlasového druhu

Matyáš Novák se narodil v Hradci Králové a ve dvou letech se udržel ve dvojhlase, od tří hrál na piano lidovky, v pěti začal s klavírem, v šesti s houslemi, od osmi chodil na sólový zpěv. Dnes koncertuje v Evropě i v Asii.

09.10.2020

Matyáš Novák: Sama doma – 1. část

hudební ukázka: L. van Beethoven / F. Liszt: Symfonie c moll č. 5 „Osudová“, S. 464 – 1. věta (Allegro con brio)

09.10.2020

Matyáš Novák: Sama doma – 2. část

hudební ukázka: L. van Beethoven / F. Liszt: Symfonie c moll č. 5 „Osudová“, S. 464 – 4. věta (Allegro)

26.08.2020

Matyáš Novák v rozhovoru s Emmou Smetana pro DVTV

Geniální klavírista chová slepice a miluje vlaky: Mám radost, když má spoj zpoždění.

03.08.2020

František Kinský a Filip Jan Zvolský zvou do Nového zámku v pořadu Mozaika na Českém rozhlase Vltava

Další putování po zámcích na Orlici začíná právě v rodovém sídle Kinských v Kostelci nad Orlicí: tentokrát na Českém rozhlase Vltava v pořadu Mozaika Filipa Jana Zvolského. Audio záznam i přepsané vyprávění s Františkem Kinským naleznete po

02.08.2020

František Kinský a jeho Nový zámek: V příbězích k 20. výročí Královehradeckého kraje

Královéhradecký kraj letos slaví 20 let. Při té příležitosti připravil seriál příběhů zajímavých míst a osobností regionu. Série začíná návštěvou hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána u Františka Kinského v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí. K 20. výročí Královéhradeckému kraji přejeme, aby všechna jeho půvabná zákoutí vzkvétala, aby se tu lidem nadále dobře žilo.

21.07.2020

Klarinet rozezní zrcadlový sál v Kostelci nad Orlicí

Jarní koncertní sezonu na Novém zámku v Kostelci nad Orlicí zastavil koronavirus. Ovšem o žádný z koncertů návštěvníci nepřijdou. Už 3. září se hudbě otevře zrcadlový sál v prvním patře empírové zámecké budovy, aby tu zazněly tóny klasické hudby. Představí se klarinetistka Ludmila Peterková a soubor Barocco sempre giovane.

20.07.2020

František Kinský: „Nejlépe se cítím jako průvodce ve svém vlastním domě“

Nový zámek v Kostelci nad Orlicí se v posledních letech stal dalším centrem kulturního dění v regionu. Jeho majitele Františka Kinského, který je zároveň i zdejším starostou, lidé znají z televizních obrazovek jako průvodce dokumentárním cyklem Modrá krev. Mimochodem právě začal natáčet třetí sérii, prý bude už tou poslední.

04.07.2020

Recenze na provedení Beethovenova klavírního koncertu č. 5 Es dur v podání Matyáše Nováka a Janáčkovy filharmonie Ostrava

Janáčkova filharmonie zahájila v Opavě abonentní cyklus posledním koncertem uplynulé sezony. Premiéra i derniéra současně se v Kostele sv. Václava odehrála programem z děl Ludwiga van Beethovena. Sólisty večera byli sopranistka Kateřina Kněžíková a klavírista Matyáš Novák. Provedení řídil jeho generační vrstevník Jiří Rožeň.

02.07.2020

Matyáš Novák hostem pořadu: Dobré ráno z Ostravy

Matyáš Novák: Variace na lidovou píseň Beskyde, beskyde (výběr), Jaroslav Ježek: Bugatti step, Karel Svoboda: Tři oříšky pro Popelku

26.06.2020

Matyáš Novák a Filharmonie Hradec Králové zahájí festival za Poklady Broumovska: online

V sobotu 27. června odstartuje 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska. Poprvé v historii festivalu se zahajovací koncert uskuteční pouze online. Zájemci ho mohou sledovat v 18 hodin na festivalovém webu www.zapoklady.cz nebo na www.mall.tv, v rámci projektu #kulturažije. Ve středu 1. 7. pak bude festival pokračovat prvním koncertem naživo.

06.07.2020

Na cestách s Petrem Voldánem po zámcích na Orlici: S Františkem Kinským v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Inspirujte se archivním záznamem Českého rozhlasu a navštivte Nový zámek v Kostelci nad Orlicí. V cestovatelském pořadu Petra Voldána vás stálou zámeckou expozicí Život v biedermeieru provede majitel rodového sídla kostelecké větve Kinských František Kinský a do Toniovy zámecké kavárny vás pozve syn majitele zámku Kristian Kinský. Ukázku z virtuózní Lisztovy klavírní transkripce Valčíku z opery Faust Ch. Gounoda vám hraje Matyáš Novák.

19.05.2020

Matyáš Novák představí v Hradci Králové nový klavír

Nový mistrovský klavír Antonín Petrof, který je čerstvou vizitkou sálu Filharmonie Hradec Králové, představí vůbec poprvé posluchačům klavírista Matyáš Novák. V jeho podání zazní ojediněle uváděná Lisztova úprava Beethovenovy Osudové symfonie. Koncert bude k vidění online v neděli 24. května v pět hodin na sociálních sítích a na youtube kanálu orchestru v rámci cyklu Filharmonie otevřená online. Vysílat se bude i na facebooku společnosti Petrof nebo Mezinárodní soutěže Franze Liszta.

19.05.2020

Klavírista Matyáš Novák zahraje Osudovou symfonii v online přenosu z Filharmonie Hradec Králové

Mladý, jednadvacetiletý talentovaný klavírista Matyáš Novák poprvé zahraje v online přenosu ze sálu Filharmonie Hradec Králové na nástroj Antonín Petrof.

01.03.2020

Rozhovor s Františkem Kinským v březnovém vydání časopisu Muži v Česku

V porovnání s časy, které důvěrně znám a jejichž jsem pamětník, dnes žijeme v době vcelku příznivé a bezpečné, navíc v krásné zemi, kde se podařilo zachránit mnoho památek, zvelebit řadu obcí, pomalu se snažíme ochránit naši přírodu a začínáme přistupovat jinak i k otázkám ekologie

07.03.2020

Tři minuty z Kostelce nad Orlicí, Regiony ČT24

Živě moderovaný pořad se zaměřením na důležité a zajímavé dění ve všech regionech ČR.

05.03.2020

„Vlastnit zámek neznamená zamykat, ale naopak ho otevřít návštěvníkům,“ usmívá se František Kinský

Pozveme vás do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, protože tam už se pomalu chystá letošní zámecká a kulturní sezóna. A v zámeckém parku už to možná také krásně kvete. Naším hostem tedy nemůže být nikdo jiný než majitel zámku František Kinský.

05.03.2020

Hradečák Matyáš Novák se chystá na semifinále prestižní klavírní soutěže Franze Liszta v Utrechtu

Hostem Českého rozhlasu byl Matyáš Novák, mimořádně nadaný mladý klavírista, hrdý Hradečák, který se právě připravuje na semifinále prestižní světové klavírní soutěže v nizozemském Utrechtu, kam se dostal jako jediný Čech.

03.02.2020

Klavírista Matyáš Novák má nové zastoupení. Jeho manažerkou je Jana Dioszegi z agentury KINSKÝ Art Media

Geniální klavírista, talent z Hradce Králové Matyáš Novák má nové zastoupení. Jeho manažerkou a PR manažerkou se stala Jana Dioszegi. Ta patnáct let pracovala jako manažerka houslisty Pavla Šporcla. Matyáše Nováka, který se aktuálně připravuje na prestižní mezinárodní klavírní soutěž Franze Liszta v holandském Utrechtu, zastupuje Jana Dioszegi od začátku ledna, a to pod agenturou KINSKÝ Art Media. Jednatelem agentury je František Kinský, potomek jednoho z nejstarších českých aristokratických rodů, majitel Nového zámku v Kostelci nad Orlicí a průvodce dokumentárního cyklu Modrá krev.

23.12.2019

Posluchači prosincových koncertů v Novém zámku věnovali Filípku Sršňovi z Kostelce nad Orlicí 20 tisíc korun

V rámci prosincových koncertů, konaných v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, posluchači programu Bacha na Šporcla (6. 12. 2019) a Rybovy České mše vánoční „Hej, mistře“ (Vánoce s Carminou ve dnech 22. a 23. 12. 2019) svými laskavými finančními dary přispívali na léčbu devítiletému Filipu Sršňovi z Kostelce nad Orlicí: konkrétně na pořízení rakouských ortéz, které by Filípkovi mohly výrazně pomoci se špatným postavením nohou, stereotypem chůze a částečně by mohly odvrátit i některé operativní výkony.

24.09.2019

Host František Kinský, průvodce pořadem Modrá krev

Host František Kinský, průvodce pořadem Modrá krev. Moderuje Petr Vichnar. Stránka obsahuje audio ukázku celého pořadu.

23.09.2019

Barocco sempre giovane zahajuje sezonu s Robertem Lehrbaumerem v Hudebním sálu pardubické radnice

Komorní soubor Barocco sempre giovane zahajuje letošní koncertní sezonu společně s předním rakouským klavíristou a dirigentem Robertem Lehrbaumerem, a to ve čtvrtek 26. září. Ansámbl své pravidelné abonentní koncerty v Pardubicích provádí již od roku 2005. Většina z nich v minulosti proběhla v Rytířském sálu pardubického zámku.

16.09.2019

Modrá krev. Po stopách šlechticů se opět vydal František hrabě Kinský

Po úspěchu první řady televizního cyklu Modrá krev se František hrabě Kinský znovu vydal po stopách šlechtičen a šlechticů. Tentokrát je reprezentují rody Liechtensteinů, Wratislavů z Mitrovic, Bubnů z Litic, Belcrediů či Bartoňů z Dobenína.

05.09.2019

Až se stanu knížetem, vyhostím všechny ženské! Modrá krev II baví

Druhá řada cyklu o české šlechtě Modrá krev, která ve čtvrtek startuje na ČT, je možná ještě zajímavější než první. Jednak objevuje méně známé rody, jednak průvodce pořadu hrabě František Kinský už dozrál bezmála k vlastní talk show.

04.09.2019

František Kinský znovu pátrá po šlechticích. Modrá krev koluje v dalších osmi rodech

ČR: Historie rodu Kinských, Schwarzenbergů, Lobkowiczů i Colloredů už byla divákům odhalena. Mnoho dalších šlechtických rodů ale dosud na představení čeká. Česká televize proto přichází s novými díly dokumentárního cyklu Modrá krev, v němž šlechticové i šlechtičny sdílí lásku k české zemi i úctu k odkazu předků. Premiérové díly se na obrazovce programu ČT2 objeví poprvé ve čtvrtek 5. září od 20 h.

03.09.2019

Žili jsme v odpovědnosti za svěřené

Od 5. září se diváci mohou na druhém kanále České televize v seriálu Modrá krev znovu setkávat s osudy českých šlechtických rodů, a především s jejich dnešními představiteli. I touto druhou sérií provází FRANTIŠEK KINSKÝ.

03.09.2019

Modrá krev koluje v dalších osmi rodech na ČT

Historie rodu Kinských, Schwarzenbergů, Lobkowiczů i Colloredů už byla divákům odhalena. Mnoho dalších šlechtických rodů ale dosud na představení čeká. Česká televize proto přichází s novými díly dokumentárního cyklu Modrá krev, v němž šlechticové i šlechtičny sdílí lásku k české zemi i úctu k odkazu předků. Premiérové díly se na obrazovce programu ČT2 objeví poprvé ve čtvrtek 5. září od 20 hodin.

26.08.2019

Modrá krev, 2. série

Na obrazovky se vrací oblíbený cyklus Modrá krev režisérky Aleny Činčerové. I druhou řadou novodobé a divácky velmi oblíbené encyklopedie o českých aristokratických rodech Vás provede Maria František Emanuel Jan Sylvester Alfons hrabě Kinský z Vchynic a Tetova, majitel Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Vysílání nových osmi dílů začíná již ve čtvrtek 5. září ve 20:00 na programu ČT2

23.08.2019

Přátelská zastavení s hrabětem podruhé

Dokumentární cyklus Modrá krev II. seznamuje s dalšími šlechtickými rody. Aristokraté žijí stále mezi námi. Historie jejich rodů je významnou součástí dějin naší země a jejich majetky patří do pokladnice kulturního dědictví. Ve čtvrtek 5. září se na televizní obrazovku vrací Modrá krev, novodobá encyklopedie české šlechty. I ve druhé řadě pořadem provází hrabě František Kinský. S noblesou sobě vlastní zjišťuje, jak a čím dnešní šlechticové žijí a jaká tajemství ukrývají jejich rodové příběhy.

13.08.2019

Konec léta na zámku: V hlavní roli swing a food festival

Začátek podzimu bude v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí patřit dvěma velkým akcím. Nejprve v sobotu 7. září prozvučí zámecký areál Swingový festival. O čtrnáct dnů později, v sobotu 21. září, vystřídá hudbu vůně a pastva pro oči. Uskuteční se tu 4. ročník Food festivalu.

12.08.2019

Dasha zpívala na kosteleckém zámku

Neuvěřitelných 1150 posluchačů přivítalo v pátek večer na jevišti pod širým nebem u Nového zámku v Kostelci nad Orlicí skvělou a charismatickou zpěvačku Dashu. Její koncert s Pajky Pajk Quintetem měl podle očekávání fantastickou atmosféru, kterou umocnilo i prostředí otevřené scény v zámeckém parku.

09.08.2019

Dasha a Pajky Pajk Quintet – informace pro návštěvníky koncertu

Charismatická, osobitá a nezaměnitelná… Dasha patří mezi naše nejobsazovanější muzikálové zpěvačky a herečky. Je držitelkou Ceny Thálie za rok 2010 a vystupuje jako sólistka Moondance Orchestra Martina Kumžáka. Podílí se na mnoha úspěšných hudebních projektech, trvale spolupracuje s Karlem Gottem a dalšími hvězdami naší popové scény. Účinkovala také v řadě televizních pořadů: TýTý, Královna popu v opeře, Robin Hood aneb Cesta ke slávě, To byl náš hit, StarDance… když hvězdy tančí.

04.08.2019

Do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, na akce v měsících září 2019 – leden 2020, zve majitel zámku František Kinský.

Do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, na akce v měsících září 2019 – leden 2020, Vás zve majitel zámku František Kinský.

02.07.2019

Příspěvek Františka Kinského, starosty města Kostelec nad Orlicí do červencového vydání Zpravodaje města

Vážení spoluobčané, přišlo léto a s ním čas zaslouženého odpočinku. Čeká Vás doba dovolených, naši milí školáci a studenti se dočkali vysněných dvou měsíců prázdnin. Při této příležitosti bych rád poděkoval pedagogům všech kosteleckých škol i všem ostatním z Vás, pro které tzv. školní rok znamená deset měsíců, v nichž jste se věnovali vzdělání našich nejmladších občanů v nejrůznějších oblastech. Děkuji Vám za Vaše nasazení, trpělivost, toleranci a energii, kterou vkládáte do mladé generace, vyrůstající v Kostelci nad Orlicí.

13.04.2019

Zámek v Kostelci se ladí do velikonočního

Život v biedermeieru, zámecká expozice v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku, se připravuje na velikonoční svátky. Od 19. do 22. dubna zámecká floristka oblékne zámek do speciální velikonoční výzdoby. Připravena je i zdejší Toniova zámecká kavárna a restaurace.

26.06.2019

Majetek to byl velkej, sebrat se to chtělo. Točí se pokračování Modré krve

Při natáčení nových dílů dokumentárního cyklu o šlechtických rodech Modrá krev se štáb dostal až k vládci Lichtenštejnska. Stejně jako první řada přinese i druhá série Modré krve osm dílů, zvědavost diváků však může být ještě větší, protože nyní přijdou na řadu rody méně známé – s výjimkou Lichtenštejnů. A dostat se právě k nim nebylo snadné.

28.05.2019

Barocco Sempre Giovane zakončí sezónu se světovým trumpetistou Otto Saueterem

Baroco sempre giovane zakončí svoji letošní abonentní sezónu v čele s vynikajícím německým trumpetistou Otto Sauterem. V pardubickém Evangelickém kostele v Hronovické ulici společně provedou jiskřivou hudbu mistrů baroka a klasicsmu, a to ve čtvrtek 6. června v 19:00 hodin. V koncertní sezóně 2019 /2020 se pravidelné abonentní koncerty tohoto vynikajícího tělesa, tvořeného mladou generací sólistů a předních komorních hráčů, přesunou do Hudebního sálu pardubické radnice. Věrné posluchče a abonenty opět čeká série koncertů s atraktivím programem a vynikajícími sólisty. Těšit se mohou i na tradiční Svatoštěpánský koncert v Evangelikém kostele.

20.06.2019

Barocco sempre giovane zahrálo k 300. výročí Lichtenštejnska. V závěru koncertu povstal i sám vládnoucí kníže Jan Adam II..

Barocco sempre giovane, přední český komorní ansámbl, provedl mimořádný koncert u příležitosti 300. výročí Lichtenštejnska. Ten se konal v sobotu 15. června v nově rekonstruovaném sále majorátního městského paláce rodu Lichtenštejnů ve Vídni. Hudební těleso, složené z mladé generace českých sólistů a předních komorních hráčů, vystoupilo za přítomnosti knížete Lichtenštejnska Jana Adama II. a celé řady dalších významných vládních činitelů Lichtenštejnska, Rakouska a České republiky.

31.05.2019

Textilní konfrontace IV, výstava v Galerie Kinský

V pátek 31. května 2019 byla v Galerii Kinský zahájena výstava prací studentů a pedagogů Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Univerzity Hradec Králové s názvem Textilní konfrontace IV, která bude k vidění do 30. června. Výstava Textilní konfrontace proběhla v Galerii Kinský poprvé v roce 2013. Pod tímto názvem se skrývá přehlídka klauzurních prací studentů Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

13.06.2019

Hosté společnosti DEKOM v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Klienti společnosti DEKOM, autorizovaného prodejce značek Volvo, Jaguar a Land Rover, zavítali do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Stálou expozicí s názvem Život v biedermeieru je provedl majitel zámku František Kinský. Součástí programu hostů byl také koncert multiinstrumentalisty Jiřího Stivína a společenské setkání v reprezentativních prostorách Galerii Kinský, které hostům připravila Toniova zámecká kavárna a restaurace v čele s Kristianem Kinským.

13.06.2019

Jiří Stivín: klasika a Jazz

Vynikající a všestranný multiinstrumentalista Jiri Stivín a klavírista Vladimír Strnad uzavřeli první abonentní řadu koncertů v Zrcadlovém sále Nového zámku. Posluchači vyslechli hudbu barokních i současných mistrů, a to včetně vlastní kompozice sólisty. Očekávané a vynikající mistrovy improvizace ocenili nadšení a spokojení posluchači ovacemi ve stoje.

27.05.2019

Manažerkou KINSKÝ Art Media je Jana Dioszegi

Manažerkou agentury KINSKÝ Art Media se stala Jana Dioszegi (42). Do nové umělecké a PR agentury, jejímž jednatelem je potomek jednoho z nejstarších českých aristokratických rodů František Kinský, průvodce oblíbeného dokumentárního cyklu Modrá krev a správce rodového majetku v Kostelci nad Orlicí, nastoupila z pozice manažerky a PR manažerky houslisty Pavla Šporcla. Tu úspěšně vykonávala celých patnáct let.

16.03.2019

Prohlídky zámecké expozice s Františkem Kinským, majitelem zámku

Oblíbené a velmi žádané prohlídky zámecké expozice Život v biedermeieru s majitelem zámku, charismatickým Františkem Kinským, proběhnou v roce 2019 ve třech termínech.

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, dipl. um. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz