Vánoce: aneb Bacha na Šporcla

Vánoce: aneb Bacha na Šporcla

06.12.2019
pátek

Jeden z nejžádanějších českých umělců, houslový virtuóz Pavel Šporcl, vystoupí v Zrcadlovém sále Nového zámku již potřetí. Tentokrát s předním českým komorním ansámblem Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé), složeným ze sólistů a vynikajících komorních hráčů mladé generace, s nimiž v minulosti provedl na dvě desítky koncertů v různých koutech České republiky. V první polovině večera ansámbl provede skladby barokních mistrů a oblíbenou klasicistní Malou noční hudbu Wolfganga Amadea Mozarta. V druhé polovině pak doprovodí sólistu Pavla Šporcla.

Účinkují:
Pavel Šporcl – housle
Barocco sempre giovane – komorní smyčcový ansámbl a basso continuo

Program:
Johann Pachelbel – Kánon D dur
František Ignác Antonín Tůma – Partita in d
Giuseppe Torelli (1658-1708) – Vánoční concerto grosso
Concerto à guattro in forma di Pastorale, per il Santo Natale, op. 8 no. 6
Wolfgang Amadeus Mozart – Malá noční hudba KV 525

PŘESTÁVKA

A. Vivaldi – Koncert č. 4 f moll Zima RV 297 (Ze Čtvera ročních dob)
J. S. Bach – Air
J. S. Bach – Koncert housle, smyčce a basso continuo a moll, BWV 1041
Vánoční písně a koledy pro sólové housle, smyčce a basso continuo

Díky svému umění, výrazné osobnosti i nekonvenčnímu vystupování Pavel Šporcl slaví úspěchy na nejvýznamnějších pódiích u posluchačů všech generací. Světově uznávaný kritik a historik Henry Roth zařadil Pavla Šporcla jako jediného z českých houslistů mladé generace do své knihy Housloví virtuózové – od Paganiniho po 21. století. V koncertní sezóně 2001/2002 – po uvedení Dvořákova houslového koncertu s Českou filharmonií v pražském Rudolfinu – nazvali kritikové Pavla Šporcla talentem, který se rodí možná jednou za sto let. Pavel Šporcl koncertuje s předními českými i zahraničními tělesy po celém světě, na pódiích proslulých koncertních síní včetně Suntory Hall v Tokiu, Alte Oper ve Frankfurtu, Walt Disney Hall v Los Angeles či v Čajkovského sálu v Moskvě. V únoru 2016 s velkým úspěchem debutoval v legendární Carnegie Hall v New Yorku.

Koncerty Pavla Šporcla uvádějí ve svých programech také prestižní hudební festivaly: Salzburger Festspiele, MHF Pražské jaro, Schleswig¬-Holstein, MHF Smetanova Litomyšl, MHF Český Krumlov, Brucknerfest, Rheingau Music, Festspiele Europaische Wochen Passau, Colmar Music Festival, La Folle Journée Nantes, Moravský podzim, Janáčkův máj a další.

Komorní soubor Barocco sempre giovane je zván na významné domácí i zahraniční hudební festivaly, jeho koncerty vysílaly televizní i rozhlasové stanice, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní řady koncertů.
Barocco sempre giovane spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Zvláštní pozornost věnuje spolupráci s mladými umělci, zejména s vítězi soutěží Pražského jara, soutěže Fritze Kreislera ve Vídni, královny Alžběty v Bruselu a Čajkovského soutěže v Moskvě.

Dne 15. června tohoto roku Barocco sempre giovane provedlo koncert v majorátním městském paláci rodu Lichtenštejnů ve Vídni u příležitosti 300. výročí Lichtenštejnska. V závěru koncertu povstal i sám vládnoucí kníže Jan Adam II.


V zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí Vás přivítá František Kinský, majitel a správce rodového majetku Kinských, starosta města a charismatický průvodce dokumentárního cyklu Modrá krev.

Datum konání:
Pátek 06.12.2019 , v 19:30 hodin
Místo konání:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí / Zrcadlový sál
Cena:
Od 580 Kč
Vstupenky:
Vyprodáno

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, dipl. um. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz