Matyáš Novák a Barocco sempre giovane: Pocta Johannu Sebastianu Bachovi

Přeloženo kvůli koronaviru
10.11.2020
úterý

Vážení posluchači a příznivci Matyáše Nováka, milí pedagogové a žáci ZUŠ F. I. Tůmy v Kostelci nad Orlicí,
plánovaný koncert klavíristy Matyáše Nováka s ansámblem Barocco sempre giovane se kvůli aktuální epidemiologické situaci (a s ní souvisejícími vládními opatřeními) dne 10. 11. 2020 neuskuteční. Program s názvem Pocta Johannu Sebastianu Bachovi, v němž Matyáš provede klavírní koncerty tohoto velikána, proběhne v náhradním termínu v červnu 2021. Zakoupené vstupenky a veškeré rezervace zůstávají v platnosti. Děkujeme vám za pochopení a těšíme se na shledanou v Zrcadlovém sále zámku Kinských.

(pořadatel – kontakt: www.kinskyartmedia.cz; dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz)

Koncert se koná u příležitosti 100. výročí arcibiskupa Karla Otčenáška.

účinkují:
Matyáš Novák – klavír
Barocco sempre giovane – komorní smyčcový ansámbl

program:
W. A. Mozart – Adagio a Fuga c moll K 546
J. S. Bach – Koncert pro klavír a smyčce č. 5 f moll BWV 1056
J. S. Bach – Koncert pro klavír a smyčce č. 4 A dur BWV 1055

J. S. Bach – Vor deinen Thron ich hiermit BWV 668
J. S. Bach – Koncert pro klavír a smyčce č. 1 d moll BWV 1052

Milí posluchači,
10. listopadu poprvé vystoupím v Novém zámku se skvělými muzikanty z Barocco sempre giovane. Společně provedeme tři koncerty Johanna Sebastiana Bacha, jeden hezčí než druhý, a přitom každý úplně jiný. Tyto koncerty zaznamenal sám Bach, když kolem roku 1738 zapsal všech sedm koncertů BWV 1052 – 1058 ve verzi pro cembalo. Koncerty byly původně psány pro jiný nástroj (většinou pro housle), ale např. koncert BWV 1056 spojuje koncert houslový (1. a 3. věta) a hobojový (2.věta). Johann Sebastian Bach, jak už bylo řečeno, vytvořil cembalovou verzi. V Bachově hudbě se odráží pokora a smysl pro vyšší řád a budu moc rád, když si ji společně užijeme.
Těším se na setkání v Kostelci nad Orlicí.
Matyáš

Matyáš Novák
Dvaadvacetiletý klavírista Matyáš Novák je vítězem mnoha domácích i světových soutěží. Koncertuje doma i v zahraničí, se svými recitály se představil v mnoha zemích Evropy, v Thajsku a v USA. V letech 2015 a 2016 absolvoval dvě úspěšná koncertní turné po Číně. V roce 2017 debutoval v newyorské Carnegie Hall.  Je absolventem Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové a Konzervatoře Pardubice ve třídě prof. Jitky Fowler Fraňkové. V současné době studuje na Hudební akademii múzických umění ve třídě prof. Ivana Klánského. Zároveň je studentem věhlasné klavírní akademie Incontri col Maestro v italské Imole ve třídě prof. Borise Petrushanského.

Barocco sempre giovane
Komorní soubor Barocco sempre giovane je zván na významné domácí i zahraniční hudební festivaly, jeho koncerty vysílaly televizní i rozhlasové stanice, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní řady koncertů.

Barocco sempre giovane spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Zvláštní pozornost věnuje spolupráci s mladými sólisty, zejména s vítězi soutěží Pražského jara, soutěže Fritze Kreislera ve Vídni, královny Alžběty v Bruselu a Čajkovského soutěže v Moskvě. Dne 15. června tohoto roku Barocco sempre giovane provedlo koncert v majorátním městském paláci rodu Lichtenštejnů ve Vídni u příležitosti 300. výročí Lichtenštejnska. V závěru koncertu povstal i sám vládnoucí kníže Jan Adam II..

Úterý 10.11.2020 , v 19:30 hodin
Místo konání:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí / Zrcadlový sál

Profily umělců / CV


KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz