Ludmila Peterková a Barocco sempre giovane

Kvůli koronaviru přeloženo ze 16.6. na 3.9.2020
16.06.2020
úterý

Z důvodu nařízení Bezpečnostní rady státu a v souvislosti s vyhlášením stavu nouze v České republice (v důsledku šíření koronaviru) se prozatím ruší veškeré sportovní, kulturní a jiné hromadné akce. Od června bude povoleno jmenované akce provádět v omezeném počtu 50 osob. V důsledku těchto událostí se koncert Ludmily Peterkové s ansámblem Barocco sempre giovane, který se měl konat dne 16. 6. 2020 v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, uskuteční v náhradním termínu 3. 9. 2020. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pro bližší informace sledujte, prosím, www.kinskyatrmedia.cz a www.ticketportal.cz.

1. koncert jarní abonentní řady v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Účinkují:
Ludmila Peterková – klarinet
Barocco sempre giovane – komorní ansámbl

Program:
Jan Václav Stamic – Symfonie č. 1 G dur „Mannheimská“
Wolfgang Amadeus Mozart – Kvintet A dur pro basetový klarinet a smyčce K 581
přestávka
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento D dur KV 136 (K 125a) „Salcburská symfonie č. 1“
Jan Václav Stamic – Koncert B dur pro klarinet a smyčce

Ludmila Peterková – klarinet
Vynikající česká klarinetistka Ludmila Peterková působí jako sólistka, komorní hráčka a profesorka Pražské konzervatoře. Je laureátkou soutěže Pražského jara z roku 1991, držitelkou cen Harmonie za nejlepší nahrávku roku 2001, Hudebních rozhledů, a dalších.

V roce 2014 vystupovala jako sólistka s Čajkovského orchestrem v Moskvě pod taktovkou známého dirigenta Vladimira Fedoseyeva. Na obrazovce České televize se objevila na příklad v rámci předávání cen Trebbia nebo na závěrečném koncertě sezóny 2012/2013 České filharmonie, kdy vystoupila v rámci open air večera na Staroměstském náměstí jako hostující sólistka tělesa pod taktovkou šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka. V roce 2015 Česká televize uvedla dokument Můj pokus o mistrovský opus, kde Ludmila Peterková představuje kompozici Clarinettino dirigenta a skladatele Ondřeje Kukala.

V roce 2016 celkem devětkrát provedla slavný Mozartův klarinetový koncert v originální verzi na basetový klarinet, a to nejen v České republice, ale i ve Stuttgartu nebo na Mozart Festspiele ve Würzburgu.

Pro nahrávací společnosti a hudební vydavatelství natočila již 14 titulů, nejžádanějším se stal Playful Clarinet. K nahrání posledního alba, které obsahuje málo prováděné Stravinského Kočičí ukolébavky, ji přizvala pěvkyně Eva Garajová.

Na Pražské konzervatoři vyučuje již od svých 27 let. Její školou prošli klarinetisté v Itálii, Polsku, Koreji, Japonsku, USA, ve Francii i v Egyptě. V západočeských Domažlicích již dvanáct let pořádá své vlastní letní kurzy hry na klarinet a komorní hry.

Jako moderátorka provázela televizní záznamy koncertů hudebního festivalu Dvořákova Praha, v minulosti také pořady Terra Musica a ExpoHlednice. Ludmilu Peterkovou jsme rovněž mohli vidět v televizním seriálu Hop nebo trop.

Barocco sempre giovane – komorní amsámbl
Komorní soubor Barocco sempre giovane je zván na významné domácí i zahraniční hudební festivaly, jeho koncerty vysílaly televizní i rozhlasové stanice, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní řady koncertů.

Barocco sempre giovane spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Zvláštní pozornost věnuje spolupráci s mladými sólisty, zejména s vítězi soutěží Pražského jara, soutěže Fritze Kreislera ve Vídni, královny Alžběty v Bruselu a Čajkovského soutěže v Moskvě.

Dne 15. června tohoto roku Barocco sempre giovane provedlo koncert v majorátním městském paláci rodu Lichtenštejnů ve Vídni u příležitosti 300. výročí Lichtenštejnska. V závěru koncertu povstal i sám vládnoucí kníže Jan Adam II..

MÍSTO KONÁNÍ:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Komenského 266, 517 41 Kostelec nad Orlicí

PARKOVÁNÍ
GPS: 50° 7′ 21.71″N, 16° 11′ 58.98″E
Parkování je zajištěno na parkovišti přiléhajícím k parku. Vjezd je označen a parkování je povoleno v celém areálu parkoviště.


Na koncerty předních českých interpretů (Guarneri trio: koncert k 250. výročí narození L. v. Beethovena – 7. 4. 2020; Vilém Veverka a Kateřina Englichová: 15 let spolu – 21. 5. 2020; Ludmila Peterková a Barocco sempre giovane – 16. 6. 2020 ), konané v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, si můžete zakoupit výhodnou abonentní vstupenku. Přenosná abonentní vstupenka Vám zajistí vstup na všechny tři koncerty. V zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí Vás přivítá František Kinský, majitel a správce rodového majetku Kinských, starosta města a charismatický průvodce dokumentárního cyklu Modrá krev.

Úterý 16.06.2020 , v 19:30 hodin
Místo konání:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí / Zrcadlový sál

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz