Lubomír Brabec 65: kytarový recitál

16.05.2019
čtvrtek

2. koncert abonentní řady Hudeček / Brabec / Stivín

Jeden z nejvýznamnějších koncertních kytaristů současnosti Lubomír Brabec do Zrcadlového sálu zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí přiveze svůj speciální program Lubomír Brabec 65, s nímž u příležitosti svého loňského jubilea absolvoval úspěšné turné po České republice. Lubomír Brabec je absolventem pražské konzervatoře a na základě udělení stipendia britské vlády také londýnské Royal Academy of Music ve světově proslulém Early Music Centre. Přední český kytarista spolupracuje s renomovanými pěvci a sólisty, jeho diskografie obsahuje na třicet titulů, je držitelem mnoha významných domácích i světových ocenění, z nichž k nejvýznamnějším patří titul laureáta na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži, za snímek Rodrigova Concierta de Aranjuez (Panton) byl roku 1986 oceněn Zlatým štítem za nejlepší nahrávku roku. Brazilská vláda mu v roce 1989 udělila Medaili Heitora Villa-Lobose. Od firmy Supraphon Records, obdržel dvě Zlaté desky: první v roce 1991 za desku Transformace a druhou v roce 1996 za nahrávku Vivaldiho koncertů. Za nahrávku „Suburban Path“ získal v Číně v roce 1995 Golden Song Prize. V roce 2003 byl oceněn vydavatelstvím Multisonic Zlatou a Platinovou deskou za CD Vánoční Transformace. V roce 2013 obdržel od firmy Supraphon Diamantovou desku za půl milionu prodaných desek. V témže roce obdržel Medaili I. stupně za zásluhy o stát v oblasti umění. Jako první hudebník uskutečnil koncert v šestém světadílu, v Antarktidě. V Zrcadlovém sále Nového zámku vynikající český interpret Lubomír Brabec vystoupí poprvé. Atraktivní program doplní svým poutavým a příjemným vyprávěním o hře na kytaru a její historii.

Účinkuje:
Lubomír Brabec – kytara

Program:
J. Dowland – Melancholy Galliard
J. Dowland – My Lady Hunsdon’s Puff
L. S. Weiss – Preludium in E
L. S. Weiss – Tombeau
L. S. Weiss – Ciaccona A dur
F. Sor – Etuda E dur op.6 /11
F. Sor – Variace op. 9 „Na Mozartovo téma“
L. Brabec – Fantazia na „Goralu Czy ci nie žal“
I. Albeniz – Leyenda
H. Villa-Lobos – Čtyři koncertní etudy
F. Tárrega – Gran Jota


Na koncerty předních českých interpretů (V. Hudeček – 5. 4. 2019; Lubomír Brabec – 16. 5. 2019; Jiří Stivín – 13. 6. 2019) v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí si můžete zakoupit výhodnou abonentní vstupenku. Přenosná abonentní vstupenka Vám zajistí vstup na všechny tři koncerty. V zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí Vás přivítá František Kinský, majitel a správce rodového majetku Kinských, starosta města a charismatický průvodce dokumentárního cyklu Modrá krev.


V zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí Vás přivítá František Kinský, majitel a správce rodového majetku Kinských, starosta města a charismatický průvodce dokumentárního cyklu Modrá krev.

Datum konání:
Čtvrtek 16.05.2019 , v 19:30 hodin
Místo konání:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí / Zrcadlový sál

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz