Klavírní víkend s Matyášem Novákem (klavírní kurzy a další)

Klavírní víkend s Matyášem Novákem (klavírní kurzy a další)

28.01.2023
sobota

Milí kolegové klavíristé,
určitě už jste slyšeli větu: Kdo si hraje, nezlobí. V mém případě toto tvrzení platilo již od dětství. Už jako malý jsem si hrál tak, že jsem hrál. A stejně jako vy jsem zjistil, že hrát na klavír je báječná věc a když se podaří interpretovat skladbu tak, jak jsme si představovali, je to velká radost. Všichni, kteří se hraní na nástroj věnujeme, víme, že aby to na pódiu vypadalo jako „že to nic není“, stojí to hodně času a úsilí. Během přípravy to naopak často vypadá, že „to nepůjde“. My interpreti samozřejmě víme, že když se nenecháme odradit, vše se v dobré obrátí. A my, kteří hrajeme opravdu mnoho let, postupně přicházíme na fígle a triky, které nám nácvik skladeb usnadňují. Na některé už jste určitě přišli sami, nebo vám je poradila vaše paní učitelka či pan učitel, o další se s vámi rád podělím, pokud přijdete o posledním lednovém víkendu do Divišovy vily v Přelouči. Nezáleží na věku ani pokročilosti, důležité je nadšení a ochota vyzkoušet něco nového.

„Učení samo má býti milé a libé a nemá se jinak díti, než jako hra a kratochvíle.“
Jan Ámos Komenský

Co?
Klavírní víkend
– 1-2 hodiny výuky (dle dohody)
– beseda
– klavírní recitál

Kde?
Divišova vila, Nádražní 192, Přelouč

Jedna z nejvýznamnějších architektonických staveb Přelouče byla postavena v letech 1905 až 1907 v novobarokním slohu podle návrhu architekta Rudolfa Kříženeckého pro zdejšího ředitele cukrovaru a starostu města Jana Vincence Diviše. Od roku 1958 je objekt kulturní památkou. Vila se nachází v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží, v areálu je možné zaparkovat.

Kdy?
28. – 29. 1. 2023 od 10:00

Přesný harmonogram bude uzpůsoben jednotlivým zájemcům podle toho, jak a odkud budou přijíždět. S vyhledáním vlakového spojení z kteréhokoli místa ČR rád poradím:-)

Podrobnější informace včetně přihlášky naleznete v přiloženém odkazu zde:
https://forms.gle/3eRVr9vCsavMLUir6

Datum konání:
Sobota 28.01.2023 , od 10:00 hodin
Místo konání:
Divišova vila, Nádražní 192, Přelouč

Profil umělce


KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, dipl. um. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz