Kateřina Englichová a Vilém Veverka: 15 let spolu

Kvůli koronaviru přeloženo ze 21.5. na 23.10.2020
21.05.2020
čtvrtek

Z DŮVODU NAŘÍZENÍ BEZPEČNOSTNÍ RADY STÁTU A V SOUVISLOSTI S VYHLÁŠENÍM STAVU NOUZE V ČESKÉ REPUBLICE (V DŮSLEDKU ŠÍŘENÍ KORONAVIRU) SE PROZATÍM RUŠÍ VEŠKERÉ SPORTOVNÍ, KULTURNÍ A JINÉ HROMADNÉ AKCE.

KONCERT KATEŘINY ENGLICHOVÉ A VILÉMA VEVERKY S NÁZVEM: 15 LET SPOLU, KTERÝ SE MĚL KONAT DNE 21. 5. 2020 V ZRCADLOVÉM SÁLE NOVÉHO ZÁMKU V KOSTELCI NAD ORLICÍ, SE USKUTEČNÍ V NÁHRADNÍM TERMÍNU 23. 10. 2020. ZAKOUPENÉ VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI. PRO BLIŽŠÍ INFORMACE SLEDUJTE, PROSÍM, WWW.KINSKYARTMEDIA.CZ A WWW.TICKETPORTAL.CZ

2. koncert jarní abonentní řady v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Účinkují:
Kateřina Englichová – harfa
Vilém Veverka – hoboj

Program:
František Benda – Sonáta F dur pro hoboj a harfu
Jan Hanuš Trneček – Vltava (Parafráze pro harfu na symfonickou báseň Bedřicha Smetany op. 43)
Maurice Ravel (Otmar Kvěch) – Náhrobek Couperinův pro hoboj a harfu (Le tombeau de Couperin)
přestávka
Wolfgang Amadeus Mozart – Sonáta e moll pro hoboj a harfu KV 304 (300c, transkripce pro hoboj a harfu)
Josef Vejvoda – Dva kusy pro hoboj a harfu
Claude Debussy – Reverie, Arabesque, Prelude pro hoboj a harfu

Když v roce 2005 vystoupili Kateřina Englichová a Vilém Veverka na svém prvním společném koncertě, ukázalo se, že došlo k jednomu z nejšt’astnějších hudebních spojení na české scéně. Unikátní kombinace hoboje a harfy přinesla doposud málo vídané možnosti, a to na poli komorní i koncertantní hudby.

Oba interpreti jsou předními českými sólisty. Společně vystoupují v řadě evropských zemí a často také v Kanadě. Komplexnost obou sólistů podtrhuje rovněž významná činnosti na poli současné hudby. V roce 2010 společně debutovali se skladbami I. Yuna na festivalu Pražské jaro. O rok později pak od téhož autora provedli ve světové premiéře v Berlíně duo Kleines Doppelkonzert. V jejich repertoáru nalezneme nejvýznamnější skladby pro hoboj, harfu a orchestr předních světových autorů, (W. Lutoslawski, F. Martin, A. Schnittke, I. Yun, J. Hanuš), z nichž většinu provedli v českých premiérách. Pravděpodobně jako jediní interpreti současnosti realizovali Dvojkoncert Wolfganga Amadea Mozarta pro hoboj (orig. flétnu), harfu a orchestr Cdur KV 299 (297c).

V roce 2009 nahráli spolu s klavíristou Ivou Kahánkem album Risonanza pro hudební vydavatelství Supraphon, které v roce 2015 rovněž vydalo sólové album Kateřiny Englichové Musica per arpa, na němž se Vilém Veverka jako interpret zásadně podílel. O dva roky později pak první společné album Kateřiny Englichové a Viléma Veverky Impressions s hudbou M. Ravela, C. Debussyho a L. Sluky, na němž významně participoval český autor O. Kvěch. Ten na přání obou umělců stylově přepracoval slavnou kompozici M. Ravela Le tombeau de Couperin ve virtuózní skladbu pro harfu a hoboj.

Sólové nahrávky Kateřiny Englichové a Viléme Veverky vydala hudební vydavatelství Supraphon a Arco Diva.

MÍSTO KONÁNÍ:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Komenského 266, 517 41 Kostelec nad Orlicí

PARKOVÁNÍ
GPS: 50° 7′ 21.71″N, 16° 11′ 58.98″E
Parkování je zajištěno na parkovišti přiléhajícím k parku. Vjezd je označen a parkování je povoleno v celém areálu parkoviště.


Na koncerty předních českých interpretů (Guarneri trio: koncert k 250. výročí narození L. v. Beethovena – 7. 4. 2020; Vilém Veverka a Kateřina Englichová: 15 let spolu – 21. 5. 2020; Ludmila Peterková a Barocco sempre giovane – 16. 6. 2020 ), konané v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, si můžete zakoupit výhodnou abonentní vstupenku. Přenosná abonentní vstupenka Vám zajistí vstup na všechny tři koncerty. V zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí Vás přivítá František Kinský, majitel a správce rodového majetku Kinských, starosta města a charismatický průvodce dokumentárního cyklu Modrá krev.

Čtvrtek 21.05.2020 , v 19:30 hodin
Místo konání:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí / Zrcadlový sál

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz