Guarneri trio Prague – Pocta L. v. Beethovenovi

Guarneri trio Prague – Pocta L. v. Beethovenovi

02.09.2021
čtvrtek

2. koncert jarní abonentní řady v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Koncert Guarneri Tria zahájí jarní abonentní řadu v zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí, a to koncertem u příležitosti 250. výročí od narození Ludwiga van Beethovena, jehož byli právě Kinští významnými mecenáši.

Účinkují:
Ivan Klánský – klavír
Čeněk Pavlík – housle
Marek Jerie – violoncello

Program:
Ludwig van Beethoven – Čtrnáct variací Es dur op. 44
Ludwig van Beethoven – Trio D dur op. 70/ 1 „Duch“
přestávka
Ludwig van Beethoven – Trio B dur op. 97 /7 „Arcivévodské“

Guarneri Trio Prague tvoří vynikající sólisté, houslista Čeněk Pavlík, violoncellista Marek Jerie a klavírista Ivan Klánský. Trio v původním obsazení koncertuje již 33 let. Již od svého založení v roce 1986 se řadí mezi špičková klasická klavírní tria. První pozoruhodné úspěchy zajistily triu nejvyšší zájem mezinárodního hudebního tisku, který jej pro prvotřídní souhru, mimořádnou zvukovou kvalitu a vysokou technickou úroveň řadí k předním komorním hudebním souborům.

Guarneri Trio Prague pravidelně vystupuje na mnoha mezinárodních hudebních festivalech, ve významných hudebních centrech, rovněž je zváno na rozsáhlá koncertní turné po Evropě, Jižní a Severní Americe, Japonsku, Číně, Austrálii nebo na Filipínách.

Pro hudební vydavatelství Supraphon a francouzské vydavatelství Praga Digitals Guarneri Trio Prague mj. nahrálo všechna klavírní tria L. v. Beethovena, F. Mendelssohna-Bartholdyho, F. Schuberta, A. Dvořáka, D. Šostakoviče, J. Brahmse, J. Suka, W. A. Mozarta a B. Smetany. Nahrávky Guarneri Tria Prague získaly mnoho ocenění (Diapason d‘Or, Le monde de la Musique, Choc).

V průběhu uplynulých let si soubor vybudoval široký repertoár, který neobsahuje pouze jména hudebních velikánů a známá díla, ale svědčí rovněž o vytrvalé inovativní snaze. V repertoárové nabídce Guarneri Tria Prague nalezneme jak soudobé autory (L. Fišer, A. Březina, T. Bräm), tak i české skladatele z období první vídeňské školy (J. V. H. Voříšek a A. Rejcha).

Čeněk Pavlík hraje na housle Zimbalist z dílny Guarneri del Gesù ze slavné sbírky Luigi Tarisia, Marek Jerie na violoncello z dílny Andrea Guarneri z roku 1684.

Členové Guarneri Tria Prague pravidelně vyučují na mistrovských kurzech.

MÍSTO KONÁNÍ:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Komenského 266, 517 41 Kostelec nad Orlicí

PARKOVÁNÍ:
GPS: 50° 7′ 21.71″N, 16° 11′ 58.98″E
Parkování je zajištěno na parkovišti přiléhajícím k parku. Vjezd je označen a parkování je povoleno v celém areálu parkoviště.

Vstupenky: www.ticketportal.cz a RTIC Kostelec nad Orlicí (tel.: +420 494 337 261) a ve vybraných předprodejích po celé České republice.

(Původní termín: 07.04.2020, 29.09.2020, 04.05.2021)


Na koncerty předních českých interpretů (Guarneri trio: koncert k 250. výročí narození L. v. Beethovena; Vilém Veverka a Kateřina Englichová: 15 let spolu; Ludmila Peterková a Barocco sempre giovane), konané v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, si můžete zakoupit výhodnou abonentní vstupenku. Přenosná abonentní vstupenka Vám zajistí vstup na všechny tři koncerty. V zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí Vás přivítá František Kinský, majitel a správce rodového majetku Kinských, starosta města a charismatický průvodce dokumentárního cyklu Modrá krev.

Datum konání:
Čtvrtek 02.09.2021 , v 19:30 hodin
Místo konání:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí / Zrcadlový sál

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz