Guarneri trio Prague – Pocta L. v. Beethovenovi

Přeloženo na 4.5.2021
29.09.2020
úterý

Vážení posluchači, milí abonenti,
koncert k poctě L. van Beethovena v podání Guarneri Tria Prague, který se měl v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí uskutečnit 29. 9. 2020, se z důvodu aktuálního vysokého nárůstu počtu nakažených koronavirem, ze zdravotních důvodů hlavních protagonistů i na doporučení a výzvu generálního partnera koncertu dm drogerie opět překládá, a to na 4. května 2021. Zakoupené vstupenky i přenosné abonentní vstupenky zůstávají v platnosti.

Děkujeme všem posluchačům za pochopení, vstřícnost a trpělivost.

(Pořadatel: KINSKÝ Art Media – kontakt: dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz)

2. koncert jarní abonentní řady v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Koncert Guarneri Tria zahájí jarní abonentní řadu 2020 v zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí, a to koncertem u příležitosti 250. výročí od narození Ludwiga van Beethovena, jehož byli právě Kinští významnými mecenáši.

Účinkují:
Ivan Klánský – klavír
Čeněk Pavlík – housle
Marek Jerie – violoncello

Program:
Ludwig van Beethoven – Čtrnáct variací Es dur op. 44
Ludwig van Beethoven – Trio D dur op. 70/ 1 „Duch“
přestávka
Ludwig van Beethoven – Trio B dur op. 97 /7 „Arcivévodské“

Guarneri Trio Prague tvoří vynikající sólisté, houslista Čeněk Pavlík, violoncellista Marek Jerie a klavírista Ivan Klánský. Trio v původním obsazení koncertuje již 33 let. Již od svého založení v roce 1986 se řadí mezi špičková klasická klavírní tria. První pozoruhodné úspěchy zajistily triu nejvyšší zájem mezinárodního hudebního tisku, který jej pro prvotřídní souhru, mimořádnou zvukovou kvalitu a vysokou technickou úroveň řadí k předním komorním hudebním souborům.

Guarneri Trio Prague pravidelně vystupuje na mnoha mezinárodních hudebních festivalech, ve významných hudebních centrech, rovněž je zváno na rozsáhlá koncertní turné po Evropě, Jižní a Severní Americe, Japonsku, Číně, Austrálii nebo na Filipínách.

Pro hudební vydavatelství Supraphon a francouzské vydavatelství Praga Digitals Guarneri Trio Prague mj. nahrálo všechna klavírní tria L. v. Beethovena, F. Mendelssohna-Bartholdyho, F. Schuberta, A. Dvořáka, D. Šostakoviče, J. Brahmse, J. Suka, W. A. Mozarta a B. Smetany. Nahrávky Guarneri Tria Prague získaly mnoho ocenění (Diapason d‘Or, Le monde de la Musique, Choc).

V průběhu uplynulých let si soubor vybudoval široký repertoár, který neobsahuje pouze jména hudebních velikánů a známá díla, ale svědčí rovněž o vytrvalé inovativní snaze. V repertoárové nabídce Guarneri Tria Prague nalezneme jak soudobé autory (L. Fišer, A. Březina, T. Bräm), tak i české skladatele z období první vídeňské školy (J. V. H. Voříšek a A. Rejcha).

Čeněk Pavlík hraje na housle Zimbalist z dílny Guarneri del Gesù ze slavné sbírky Luigi Tarisia, Marek Jerie na violoncello z dílny Andrea Guarneri z roku 1684.

Členové Guarneri Tria Prague pravidelně vyučují na mistrovských kurzech.

MÍSTO KONÁNÍ:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Komenského 266, 517 41 Kostelec nad Orlicí

PARKOVÁNÍ:
GPS: 50° 7′ 21.71″N, 16° 11′ 58.98″E
Parkování je zajištěno na parkovišti přiléhajícím k parku. Vjezd je označen a parkování je povoleno v celém areálu parkoviště.


Na koncerty předních českých interpretů (Guarneri trio: koncert k 250. výročí narození L. v. Beethovena – 7. 4. 2020; Vilém Veverka a Kateřina Englichová: 15 let spolu – 21. 5. 2020; Ludmila Peterková a Barocco sempre giovane – 16. 6. 2020 ), konané v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, si můžete zakoupit výhodnou abonentní vstupenku. Přenosná abonentní vstupenka Vám zajistí vstup na všechny tři koncerty. V zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí Vás přivítá František Kinský, majitel a správce rodového majetku Kinských, starosta města a charismatický průvodce dokumentárního cyklu Modrá krev.

Úterý 29.09.2020 , v 19:30 hodin
Místo konání:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí / Zrcadlový sál

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz