František Kinský a Matyáš Novák: Face to Face (11:00)

František Kinský a Matyáš Novák: Face to Face (11:00)

20.06.2021
neděle
Foto: Jana Dioszegi
Foto: Zdeněk Fabiánek

Podle aktuálně platného mimořádného opatření Čj. MZDR 14601/2021-18/MIN/KAN, ze dne 7.6.2021, se můžete akce zúčastnit, pokud nevykazujete klinické příznaky onemocnění covid-19 a doložíte splnění jedné z následujících podmínek:

  • absolvovali jste nejdéle před 7 dny PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem,
  • absolvovali jste nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, včetně testů provedených u zaměstnavatele, nebo ve školském zařízení,
  • jste očkovaní proti onemocnění covid-19 a od aplikace první dávky v případě dvoudávkového schématu uplynulo alespoň 22 dní, v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní,
  • prodělali jste laboratorně potvrzené onemocnění covid-19 a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní,
  • nemáte-li s sebou žádné potvrzení, prosíme vás o vyplnění čestného prohlášení, které v případě kontroly předložíte pověřenému orgánu,
  • do vnitřních prostor zámku je vstup povolen pouze se správně nasazeným respirátorem.

Děkujeme za pochopení.


Účinkují:
František Kinský – průvodce rodovým sídlem kostelecké větve Kinských
Matyáš Novák – klavír, průvodní slovo k hudební části programu

PROGRAM SETKÁNÍ V NOVÉM ZÁMKU
Prohlídka 1. části zámecké expozice „Život v biedermeieru“ s majitelem zámku Františkem Kinským,
/přestávka/
Recitál Matyáše Nováka v Zrcadlovém sále Nového zámku/ program:
F. Liszt / L. van Beethoven: Gellertovy duchovní písně, č. 3 „Kajícná píseň“, S. 467/3
F. Liszt: Nokturno č. 3 „Sen lásky, S. 541/3
F. Chopin: Brilantní valčík op. 34, č. 1
F. Chopin: Nokturno op. 9, č. 2
B. Smetana: Vltava z cyklu Má vlast (arr. M. Novák)

Prohlídka 2. části zámecké expozice „Život v biedermeieru“ s majitelem zámku Františkem Kinským.

Srdečně vás zveme na exkluzivní setkání se šlechticem Františkem Kinským a výjimečně nadaným klavíristou Matyášem Novákem, vítězem mnoha domácích i světových soutěží. V programu vás majitel zámku František Kinský přivítá v rodovém sídle kostelecké větve Kinských z Vchynic a Tetova a provede vás zámeckou expozicí „Život v biedermeieru.“ V Zrcadlovém sále vám zahraje Matyáš Novák, který již ve svých devatenácti letech mj. debutoval v proslulé Carnegie Hall v New Yorku.

František Kinský a Matyáš Novák: Face to Face

Programem FACE TO FACE František Kinský a Matyáš Novák navazují na velmi úspěšné komponované pořady, které v jejich podání z Nového zámku vysílala agentura KINSKÝ Art Media od listopadu 2020 do května 2021 online. Každý z dílů zhlédlo na Facebooku na padesát tisíc nadšených a vděčných diváků. S dvojicí osobností, jejichž jedinečné spojení oslovilo u obrazovek příznivce všech generací, se nyní v půvabném empírovém zámku můžete setkat tváří v tvář. Prohlídky s majitelem již několik let patří k nejžádanějším programům v kulturním centru Nového zámku, neméně oblíbené jsou recitály talentovaného Matyáše Nováka, mladého muže s mnoha nevšedními ušlechtilými zájmy.

Program v délce 2,5 hodiny (s přestávkou) si můžete vychutnat v celkovém počtu třiceti účastníků (při dodržení bezpečné vzdálenosti sedících na koncertě v Zrcadlovém sále). Osobní setkání s Františkem Kinským a Matyášem Novákem v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí si dále můžete zpestřit návštěvou Galerie Kinský v horním patře budovy zámku, kde můžete zhlédnout výstavu Výtvarné léto, bienále Unie výtvarných umělců Hradec Králové. Vstupenky do Galerie Kinský jsou v prodeji na pokladně Nového zámku. Osvěžit se můžete při procházce kvetoucím anglickým parkem se zastávkou v Toniově zámecké kavárně a restauraci.

Parkování: na přilehlém parkovišti; bezbariérový vstup do zámecké expozice a sálu: ano; epidemiologické podmínky pro vstup: nasazený respirátor, písemné potvrzení o PCR/AG testu, ukončené očkování, doklad o 90 dnech od prodělání onemocnění COVID-19.

Vstupenky na program FACE TO FACE Františka Kinského a Matyáše Nováka můžete zakoupit též on-line v pohodlí svého domova a vytisknout jako HOMEtickets.

Termíny dalších pořadů Face to Face:
18. července, v 11.00 hod.
18. července, v 14.00 hod.
18. července, v 17.00 hod.

8. srpna, v 11.00 hod.
8. srpna, v 14.00 hod.
8. srpna, v 17.00 hod.

19. září, v 11.00 hod.
19. září, v 14.00 hod.
19. září, v 17.00 hod.

Datum konání:
Neděle 20.06.2021 , v 11:00 hodin
Místo konání:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí

Profily umělců


KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, dipl. um. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz