VÁNOCE aneb BACHA NA ŠPORCLA

VÁNOCE aneb BACHA NA ŠPORCLA

06.12.2019

Jeden z nejžádanější umělců, houslista Pavel Šporcl opět zavítal do Nového zámku, tentokrát s programem Vánoce aneb Bacha na Šporcla, který v Zrcadlovém sále provedl s komorním ansámblem Barocco sempre giovane, složeným z předních českých komorních hráčů. V první polovině večera zazněl výběr skladeb v podání Barocco sempre giovane v čele s koncertní mistryní Ivou Kramperovou: mj. Kánon D dur Johanna Pachelbela, který je titulní hudbou divácky oblíbeného dokumentárního cyklu Modrá krev, jehož je majitel zámku František Kinský průvodcem.

Ve vynikajícím podání členů ansámblu rovněž zaznělo Vánoční concerto grosso Giuseppe Torelliho a Partita d moll Františka Ignáce Tůmy, významného rodáka z Kostelce nad Orlicí, jehož byli právě Kinští velkými mecenáši, jak uvedl Josef Krečmer, zakladatel ansámblu. Tůmovo jméno nese také zdejší ZUŠ a místní festival. První polovinu koncertu zakončilo Barocco sempre giovane oblíbenou serenádou Malá noční hudba Wolfganga Amadea Mozarta.

V druhé polovině posluchači vřele přivítali netrpělivě očekávaného Mistra Pavla Šporcla, který bravurně provedl Bachův Air a Koncert a moll pro housle, smyčce a basso continuo BWV 1041 či Zimu z Vivaldiho Čtvera ročních dob op. 8. V závěru koncertu umělci společně zahráli pásmo koled. V půvabně vánočně vyzdobeném zámku jsme s Pavlem Šporclem a Barocco sempre giovane zažili nezapomenutelný večer s ovacemi ve stoje v jeho závěru. Děkujeme všem, kteří se podíleli.

Nový zámek Kostelec nad Orlicí / Zrcadlový sál

Účinkovali: Pavel Šporcl – housle, Barocco sempre giovane – komorní ansámbl

Foto: Zdeněk Fabiánek

Nejbližší akce a koncerty

František Kinský hostem cyklu Setkání osobností

11.02.2023 (Sobota) - 14:00 hod.

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz