Klarinetistka Ludmila Peterková zahájila abonentní řadu v Novém zámku s ansámblem Barocco sempre giovane

Klarinetistka Ludmila Peterková zahájila abonentní řadu v Novém zámku s ansámblem Barocco sempre giovane

03.09.2020

Vynikající česká klarinetistka Ludmila Peterková a ansámbl Barocco sempre giovane zahájili letošní abonentní řadu koncertů klasické hudby v Novém zámku. Klasicistní hudba pro klarinet a smyčce byla do půvabného Zrcadlového sálu dobrou volbou. V Novém zámku Kinských posluchače jako tradičně přivítal majitel zámku a starosta města Kostelce nad Orlicí František Kinský. Program a jednotlivé kompozice erudovaně představil umělecký vedoucí ansámblu Josef Krečmer. V první polovině večera Ludmila Peterková za doprovodu členů Barocco sempre giovane provedla Mozartův líbezný Kvintet A dur K.s 581 na basetový klarinet. Ve druhé pak Koncert B dur pro klarinet a smyčce Jana Václava Stamice.

Mozartův kvintet dal vyniknout překrásnému tónu Ludmily Peterkové, ve Stamicově koncertu (a jeho virtuózní kadenci) klarinetistka předvedla svoji mimořádnou technickou vybavenost. O tom, že je Barocco sempre giovane všem sólistům, kteří v Novém zámku – v čele tohoto ansámblu vystupují – rovnocenným partnerem, nemůže být pochyb. V rámci koncertu se hráči vystřídali v obsazení kvartetu a kvintetu. V citlivém a intonačně choulostivém složení smyčců hudebníci v čele s koncertní mistryní, houslistkou Ivou Kramperovou opět ukázali, že patří mezi nejlepší české sólisty a komorní hráče.

Intonační i hudební souznění a precizní souhru předvedli také ve Stamicově Mannheimské symfonii a v Slacburské symfonii W. A. Mozarta. Navzdory situaci spojené s epidemií koronaviru měl včerejší zahajovací koncert krásnou atmosféru, těšil se hezké návštěvnosti a skončil ovacemi ve stoje. V jeho závěru skvělá Ludmila Peterková a Barocco sempre giovane přidali z jiného soudku a zahráli Gershwinovu Procházku s pejskem.

Foto: Zdeněk Fabiánek

Nejbližší akce a koncerty

František Kinský hostem cyklu Setkání osobností

11.02.2023 (Sobota) - 14:00 hod.

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz