Fotogalerie

Koncert nejlepších českých účastníků 63. ročníku Kocianovy houslové soutěže a 26. ročníku Heranovy violoncellové soutěže

V sobotu 16. října se v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí uskutečnil Koncert nejlepších českých účastníků 63. ročníku Kocianovy houslové a 26. ročníku Heranovy violoncellové soutěže, který je speciální cenou Františka Kinského, majitele Nového zámku a jednatele pořádající agentury KINSKÝ Art Media. Obě soutěže letos poprvé ve své historii proběhly on-line. V roce 2020 se Kocianova houslová soutěž kvůli pandemii neuskutečnila. O to radostnější bylo včerejší setkání výjimečně talentovaných houslistů a violoncellistů do šestnácti let z různých koutů republiky, kterého se osobně účastnila řada čestných hostů

Z besedy Jana Zemena – O životě a díle Františka Ignáce Antonína Tůmy

Besedy o životě a díle hudebního skladatele a kosteleckého rodáka Františka Ignáce Antonína Tůmy, která proběhla před festivalovým koncertem, se ze zdravotních důvodů Josefa Krečmera ujal Jan Zemen. Výjimečnému violoncellistovi a skvělému rétorovi nechybí pokora a nadhled. Hudba ho doprovází na každém kroku: má rád klasiku i netradiční pojetí skladeb, baví ho hudební minidivadlo, kterým překvapuje posluchače a diváky s dalšími členy Prague Cello Quartetu.

Lubomír Brabec a Barocco sempre giovane: Vzpomínka na F. I. Tůmu /
XVIII. Hudební festival F. I. Tůmy 2021

V čele ansámblu Barocco sempre giovane, rezidenčního tělesa koncertů v Nový zámek Kostelec nad Orlicí, které pořádá agentura Kinský Art Media, včera jako sólista vystoupil přední český klasický kytarista, držitel mnoha významných domácích i světových ocenění Lubomír Brabec. Jednalo se o první festivalový koncert letošního XIII. Hudební festival F. I. Tůmy jehož hlavním pořadatelem je Město Kostelec nad Orlicí. Autorova hudba také večer s názvem Vzpomínka na F. I. Tůmu rámovala.

Dagmar Pecková a František Kinský věnovali Talentissimo mladým talentům v zrcadlovém sále Nového zámku

Vážení posluchači, milí přátelé, děkujeme vám všem, kteří jste dnes přišli na TALENTISSIMO, koncert hudebního festivalu Zlatá Pecka, který ve svém zámku poprvé hostil František Kinský. Děkujeme klavíristce Noře Lubaddové, hornistovi Janu Vobořilovi, zpěvačce Vendule Kocurové, violoncellistovi Samueli Novákovi, kytaristce Marii Balcrové, trumpetistce Anně Palmeové i všem členům Žesťové harmonie Pardubice za jejich dnešní mimořádné výkony.

Janek Ledecký & Band, Unplugged koncert v areálu parku Nového zámku

Atmosféra včerejšího unplugged koncertu Janka Ledeckého v areálu parku Nového zámku byla fantastická. Vynikající zpěvák, kytarista, skladatel i textař si publikum získal nejen svými nejznámějšími a skvěle provedenými hity, ale i příjemným a vřelým vystupováním. Show na akustické nástroje v podání výtečných instrumentalistů a vokalistek s parádní choreografií i kostýmy měla skutečně náboj.

Kateřina Englichová a Vilém Veverka – 15 let spolu: Open air na zámeckém nádvoří

Milí přátelé, děkujeme vám všem, kteří jste přišli na včerejší koncert dua vynikajících interpretů, harfistky Kateřiny Englichové a hobojisty Viléma Veverky, do areálu parku Nového zámku. Vůbec poprvé jsme realizovali koncert přímo pod portálem empírového sídla Kinských na zámeckém nádvoří, které v tomto čase zdobí červené tóny záhonů plně kvetoucích růží.

Face to face: Naši diváci, příznivci a fanoušci se vrací

Milí přátelé, prožíváme velmi radostný den a děkujeme všem našim věrným divákům, příznivcům a návštěvníkům, kteří půl roku sledovali komponované pořady Františka Kinského a Matyáše Nováka a dnes za námi z různých koutů České republiky přijeli až do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí.

Face to face: Narozeniny a ochutnávka vín od HungarianWine

Včerejší setkání v Novém zámku mělo i díky ochutnávce vín od HungarianWine velmi příjemnou festivalovou atmosféru. Radostný den byl nejen oslavou setkání v tváří v tvář při prohlídce zámecké expozice s majitelem zámku Františkem Kinským, ale také oslavou 23. narozenin Matyáše Nováka, který v rámci každé prohlídky provedl svůj klavírní recitál v Zrcadlovém sále.

František Kinský a Matyáš Novák: Od aprílu k máji

Účinkovali: František Kinský – mluvené slovo, Matyáš Novák – klavír a mluvené slovo, Anna Burdová – přednes, Imrich Dioszegi

František Kinský a Matyáš Novák: Velikonoce v Novém zámku

Účinkovali: František Kinský – mluvené slovo, Matyáš Novák – klavír a mluvené slovo, Jana Šrejma Kačírková – soprán, Eliška Batulková, Sofie Kinská, Antonie Kinská

František Kinský a Matyáš Novák: Únor v Novém zámku 2021

Účinkovali: František Kinský – mluvené slovo, Matyáš Novák – klavír a mluvené slovo, Daniel Matejča – housle, Anna Burdová – přednes, Eliška Batulková, Sofie Kinská, Antonie Kinská

František Kinský a Matyáš Novák: Leden v Novém zámku 2021

Účinkovali: František Kinský – mluvené slovo, Matyáš Novák – klavír a mluvené slovo, Anna Burdová – přednes

František Kinský a Matyáš Novák: Adventní neděle v Novém zámku 2020 – online

Účinkovali: František Kinský – mluvené slovo, Matyáš Novák – klavír, housle, mluvené slovo, Jana Šrejma Kačírková – soprán, Jana Dioszegi – housle, Viktorie Dioszegi – housle, Imrich Dioszegi – klarinet, Mikuláš Pancíř – zobcová flétna, Michaela Pancířová – tamburína

HAMU Praha – sál Bohuslava Martinů

Nahrávka Mozartových klavírních koncertů č. 11, č. 12 a č. 13 pro anglické hudební vydavatelství Nimbus Alliance byla pořízena ve dnech 25. a 26. září minulého roku. Matyáš Novák a Wihanovo kvarteto ji za hudební a zvukové režie Ondřeje Urbana natočili na HAMU v Praze v sále Bohuslava Martinů ve skvostných prostorách Lichtenštejnského paláce na Malé Straně. Kvůli pandemii mělo vydání alba zpoždění. Dnes je k dostání v různých zemích světa. Půvabné Mozartovy koncerty Matyáš Novák nahrál na krásný nástroj Steinway a opatřil je vlastními kadencemi.

Klarinetistka Ludmila Peterková zahájila abonentní řadu v Novém zámku s ansámblem Barocco sempre giovane

Vynikající česká klarinetistka Ludmila Peterková a ansámbl Barocco sempre giovane zahájili letošní abonentní řadu koncertů klasické hudby v Novém zámku. Klasicistní hudba pro klarinet a smyčce byla do půvabného Zrcadlového sálu dobrou volbou.

Letní kino na dece

Areál parku Nového zámku v Kostelci nad Orlicí

XI. literární jaro ve Vsetíně zahájil František Kinský

XI. ročník festivalu Literární jaro ve Vsetíně zahájil majitel zámku v Kostelci nad Orlicí a průvodce dokumentárního cyklu Modrá krev František Kinský, potomek kostelecké větve Kinských z Vchynic a Tetova. Zdejší festival pořádá Nadace Masarykova gymnázia Vsetín za podpory MG, SZŠ a VOŠ Vsetín

Ivo Kahánek a Barocco Sempre Giovane – Mozart Gala

Koncert předního českého klavíristy Ivo Kahánka s komorním ansámblem Barocco sempre giovane noblesně uzavřel sérii koncertů sezóny 2019 / 2020 v zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí. Skvostné Kammerkoncerty Wolfganga Amadea Mozarta pro klavír a smyčce (č. 11 F dur KV 413, č. 12 A dur KV 414 a č. 13 C dur KV 415) v komorní atmosféře Zrcadlového sálu a ve špičkovém provedení zněly jak za časů samotného autora.

Jan Jakub Ryba – Česká mše vánoční „Hej mistře“

Čtyři půvabná provedení České mše vánoční „Hej, mistře“ Jana Jakuba Ryby pod taktovkou Václava Dernera, ředitele Filharmonie Hradec Králové, v kosteleckém Novém zámku navštívilo na čtyři sta posluchačů. Koncerty měly krásnou atmosféru a v zámku Kinských se opět potvrdilo, že je tato mše pro svoji prostotu a radostnou atmosféru symbolem českých Vánoc.

VÁNOCE aneb BACHA NA ŠPORCLA

Jeden z nejžádanější umělců, houslista Pavel Šporcl opět zavítal do Nového zámku, tentokrát s programem Vánoce aneb Bacha na Šporcla, který v Zrcadlovém sále provedl s komorním ansámblem Barocco sempre giovane, složeným z předních českých komorních hráčů. V první polovině večera zazněl výběr skladeb v podání Barocco sempre giovane v čele s koncertní mistryní Ivou Kramperovou: mj. Kánon D dur Johanna Pachelbela, který je titulní hudbou divácky oblíbeného dokumentárního cyklu Modrá krev, jehož je majitel zámku František Kinský průvodcem.

Focení pro časopis Reflex s Nguyen Phuong Thao

Focení pro časopis Reflex s Nguyen Phuong Thao – Nový zámek Kostelec nad Orlicí

Jiří Bárta – koncert k 30. výročí Dne boje za svobodu a demokracii

Koncertem Jiřího Bárty dne 16. 11. 2019 jsme se připojili k oslavám 30. výročí Dne boje za svobodu a demokracii. „Život se mění každou vteřinu a je krásný právě i svou nepředvídatelností,“ tak zakončil svůj úvodní projev k významnému výročí majitel zámku a starosta města František Kinský. A upozornil, že v tištěných programech koncertu, složeného k výročí symbolicky převážně z českých autorů, stojí.

Setkání partnerů a přátel mezinárodního hudebního festivalu Pardubické jaro

V neděli 3. 11. 2019 se v zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí setkali partneři a přátelé mezinárodního hudebního festivalu Pardubické jaro. Programu s prohlídkou zámecké expozice Život v biedermeieru s majitelem zámku Františkem Kinským se zúčastnil Roman Línek, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje a předseda správní rady festivalu Pardubické hudební jaro či poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský.

Panelová diskuze: 15 let v Evropské unii

Co nám přinesla a jaká je její budoucnost: na toto téma v Knihovně města Hradce Králové včera diskutovali: Mgr. et Mgr. Pavlína Sprinerová Ph. D., zastupitelka města Hradce Králové a prorektorka pro strategii a rozvoj Univerzity Hradec Králové, PhDr. Štěpán Černý, ředitel Odboru koordinace evropských politik a František Kinský, starosta města Kostelec nad Orlicí a potomek jednoho z nejstarších českých aristokratických rodů.

Koncert nejlepších českých účastníků Kocianovy houslové a Heranovy violoncellové soutěže

Koncert nejlepších českých účastníků 61. ročníku Kocianovy houslové a 25. ročníku Heranovy violoncellové soutěže byl speciální cenou Františka Kinského. Výjimečně talentovaní hudebníci ve věku do šestnácti let se do Zrcadlového sálu Nového zámku v Kostelci nad Orlicí sjeli z různých koutů České republiky v doprovodu svých rodičů, pedagogů a korepetitorů.

Beseda s Františkem Kinským, průvodcem dokumentárního cyklu Modrá krev

Vybrané dobrovolné vstupné František Kinský věnoval pořadateli: Knihovně města Hradec Králové na nákup knih.

129. VELKÁ PARDUBICKÁ / Dostihové závodiště Pardubice

V rámci 129. Velké pardubické František Kinský pokřtil knihu OPILÝ KORÁB aneb ŘEKY MÉHO ŽIVOTA MUDr. Václava Bruny, majitele dostihového koně Peruána, vítěze Velké pardubické z let 1998, 1999 a 2000. Vzpomínková kniha je rozhovorem mezi Václavem Brunou, lékařem stomatologem a autorem Petrem Feldsteinem.

Nový zámek Kostelec nad Orlicí

Prohlídky zámecké expozice Život v biedermeieru s Františkem Kinským, majitelem Nového zámku.

Beseda s Františkem Kinským, průvodcem dokumentárního cyklu Modrá krev

Vybrané dobrovolné vstupné František Kinský věnoval pořadateli: Knihovně města Hradec Králové na nákup knih.

Svatby v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Svatební obřady v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí / v anglickém parku pod platanem

Dasha a Pajky Pajk Quintet

Na jedinečný open koncert charismatické a osobité zpěvačky Dashy a Pajky Pajk Quintetu v areálu parku Nového zámku přišlo v pátek 9. srpna tisíc sto padesát posluchačů. Držitelka Thálie Dasha zazpívala své oblíbené skladby a písně všech žánrů od popu přes funky, soul až k muzikálovým melodiím za doprovodu Pajky Pajk Quintetu.

Hledáčkem rozhlasového dokumentaristy Martina Gromana

Prohlídka zámecké expozice Život v biedermeieru s Františkem Kinským, majitelem Nového zámku.

Vernisáž výstavy Pavla Matušky

Vernisáž výstavy Usmívání Pavla Matušky, rodáka z Třebechovic pod Orebem, proběhla za velkého zájmu příznivců humoru tohoto všestranného výtvarníka. Výstavu zahájil majitel zámku František Kinský spolu s astronomem a astrofyzikem RNDr. Jiřím Grygarem, CSc. Hudební doprovod Michala Horáka skvěle doplnil milou a úsměvnou atmosféru, která ladila se 141 obrazy, kreslenými vtipy a desítkami portrétů osobností i dřevořezbami, které budou v Galerii Kinský k vidění do 20. 10. 2019.

Mezinárodní konference k 5. výročí Czech National Trust

František Kinský, starosta města Kostelec nad Orlicí a správce rodového majetku jednoho z nejstarších českých aristokratických rodů vystoupil v rámci mezinárodní konference, která se konala u příležitosti 5. výročí založení společnosti Czech National Trust. Ta zachraňuje a spravuje památky a kulturní dědictví České republiky pro další generace. V rámci 2. bloku řečníků majitel – dnes zvaného Nového zámku – přednášel se simultánním překladem do anglického jazyka o záchraně a rozsáhlé rekonstrukci rodinného sídla v Kostelci nad Orlicí. V rámci konference si František Kinský povídal s novinářkou indického původu Magha Paul z Anglie, a tak poskytl rozhovor pro magazín Daily Travel.

Jiří Stivín: klasika a Jazz

Vynikající a všestranný multiinstrumentalista Jiri Stivín a klavírista Vladimír Strnad uzavřeli první abonentní řadu koncertů v Zrcadlovém sále Nového zámku. Posluchači vyslechli hudbu barokních i současných mistrů, a to včetně vlastní kompozice sólisty. Očekávané a vynikající mistrovy improvizace ocenili nadšení a spokojení posluchači ovacemi ve stoje.

Hosté společnosti DEKOM v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Klienti společnosti DEKOM, autorizovaného prodejce značek Volvo, Jaguar a Land Rover, zavítali do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Stálou expozicí s názvem Život v biedermeieru je provedl majitel zámku František Kinský. Součástí programu hostů byl také koncert multiinstrumentalisty Jiřího Stivína a společenské setkání v reprezentativních prostorách Galerii Kinský, které hostům připravila Toniova zámecká kavárna a restaurace v čele s Kristianem Kinským.

Textilní konfrontace IV, výstava v Galerie Kinský

V pátek 31. května 2019 byla v Galerii Kinský zahájena výstava prací studentů a pedagogů Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Univerzity Hradec Králové s názvem Textilní konfrontace IV, která bude k vidění do 30. června. Výstava Textilní konfrontace proběhla v Galerii Kinský poprvé v roce 2013. Pod tímto názvem se skrývá přehlídka klauzurních prací studentů Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Lubomír Brabec 65: kytarový recitál

Koncert předního českého kytaristy Lubomíra Brabce byl plný krásné i virtuózní hudby starých a současných mistrů, včetně autorské tvorby sólisty. Zážitek z osobního setkání s Lubomírem Brabcem – v komorní atmosféře zcela zaplněného Zrcadlového sálu – umocnilo mistrovo erudované a velmi příjemné vyprávění.

Prohlídka zámecké expozice s Františkem Kinským: Rotary klub Hradec Králové

Život v biedermeieru s Františkem Kinským, majitelem zámku a jejich osobní setkání se sólistou večera, kytaristou Lubomírem Brabcem.

Václav Hudeček: recitál

První abonentní řadu koncertů v Novém zámku zahájil přední český umělec, houslista Václav Hudeček s vynikajícím klavíristou Lukášem Klánským. Společně provedli oblíbené skladby pro housle a klavír W. A. Mozarta, L. v Beethovena i A. Dvořáka. V klavírních kompozicích F. Chopina se Lukáš Klánský představil také jako vynikající klavírista. Výjimečné a procítěné výkony v půvabném komorním prostředí zcela zaplněného Zrcadlového sálu, posluchači ocenili vřelou atmosférou a závěrečnými ovacemi ve stoje. Děkujeme vzácným umělcům Václavu Hudečkovi a Lukáši Klánskému za nezapomenutelný večer.

Prohlídky zámecké expozice s Františkem Kinským, majitelem zámku

Oblíbené a velmi žádané prohlídky zámecké expozice Život v biedermeieru s majitelem zámku, charismatickým Františkem Kinským, průvodcem dokumentárního cyklu Modrá krev, proběhnou v roce 2019 ve třech termínech. Prohlídky jsou více jak dvouhodinové. V rámci nich František Kinský vypráví zajímavosti ze života hraběcí rodiny Kinských, která vlastní empírový zámek od roku 1833. V době komunistického režimu rodinné sídlo kostelecké větve Kinských z Vchynic a Tetova užíval stát. V roce 1992 byl Josefu Kinskému, otci současného majitele, v restituci zámek navrácen. Po rozsáhlé, dvanáctileté rekonstrukci byl otevřen veřejnosti.

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz