Kateřina Englichová a Vilém Veverka: 15 let spolu

Kateřina Englichová a Vilém Veverka: 15 let spolu

23.06.2021
wednesday

Podle aktuálně platného mimořádného opatření Čj. MZDR 14601/2021-18/MIN/KAN, ze dne 7.6.2021, se můžete akce zúčastnit, pokud nevykazujete klinické příznaky onemocnění covid-19 a doložíte splnění jedné z následujících podmínek:

  • absolvovali jste nejdéle před 7 dny PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem,
  • absolvovali jste nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, včetně testů provedených u zaměstnavatele, nebo ve školském zařízení,
  • jste očkovaní proti onemocnění covid-19 a od aplikace první dávky v případě dvoudávkového schématu uplynulo alespoň 22 dní, v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní,
  • prodělali jste laboratorně potvrzené onemocnění covid-19 a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní,
  • nemáte-li s sebou žádné potvrzení, prosíme vás o vyplnění čestného prohlášení, které v případě kontroly předložíte pověřenému orgánu,
  • do vnitřních prostor zámku je vstup povolen pouze se správně nasazeným respirátorem.

Děkujeme za pochopení.


2. koncert jarní abonentní řady v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

V PŘÍPADĚ PŘÍZNIVÉHO POČASÍ SE KONCERT USKUTEČNÍ VE VENKOVNÍCH PROSTORÁCH AREÁLU PARKU NOVÉHO ZÁMKU.

Účinkují:
Kateřina Englichová – harfa
Vilém Veverka – hoboj

Program:
František Benda – Sonáta F dur pro hoboj a harfu
Jan Hanuš Trneček – Vltava (Parafráze pro harfu na symfonickou báseň Bedřicha Smetany op. 43)
Maurice Ravel (Otmar Kvěch) – Náhrobek Couperinův pro hoboj a harfu (Le tombeau de Couperin)
přestávka
Wolfgang Amadeus Mozart – Sonáta e moll pro hoboj a harfu KV 304 (300c, transkripce pro hoboj a harfu)
Josef Vejvoda – Dva kusy pro hoboj a harfu
Claude Debussy – Reverie, Arabesque, Prelude pro hoboj a harfu

Kateřina Englichová a Vilém Veverka spolu poprvé vystoupili v roce 2005. Již tehdy bylo zřejmé, že se zrodilo jedno z nejšťastnějších spojení na české hudební scéně. Unikátní kombinace hoboje a harfy přinesla doposud málo vídané možnosti, a to jak na poli hudby komorní, tak i koncertantní.

Duo Kateřina Englichová a Vilém Veverka pravidelně vystupuje v řadě evropských zemí a často také v Kanadě. V jejich repertoáru nalezneme nejvýznamnější skladby pro hoboj, harfu a orchestr předních světových i českých autorů (W. Lutoslawski, F. Martin, A. Schnittke, I. Yun, J. Hanuš), z nichž mnohé provedli v českých premiérách. Pravděpodobně jako jediní interpreti současnosti realizovali Dvojkoncert W. A. Mozarta pro hoboj (orig. flétnu), harfu a orchestr C dur KV 299 (297c). O komplexnosti obou sólistů svědčí i významná činnost na poli hudby soudobé. V roce 2010 společně debutovali se skladbami korejského skladatele I. Yuna na festivalu Pražské jaro. O rok později provedli ve světové premiéře v Berlíně skladbu Kleines Doppelkonzert téhož autora.

K úspěchu dua nepochybně přispívá i to, že oba interpreti patří ve svých oborech k absolutní špičce. Sólové nahrávky Kateřiny Englichové a Viléma Veverky vydala hudební vydavatelství Supraphon a Arco Diva. Prvním společným počinem bylo v roce 2009 album Risonanza, které nahráli spolu s klavíristou Ivo Kahánkem pro hudební vydavatelství Supraphon. Stejná nahrávací společnost vydala v roce 2015 sólové album Kateřiny Englichové Musica per arpa, na němž Vilém Veverka jako interpret zásadně participoval. O dva roky později vyšlo první společné album Kateřiny Englichové a Viléma Veverky Impressions se skladbami M. Ravela, C. Debussyho a L. Sluky. Na tomto albu se autorsky podílel hudební skladatel O. Kvěch, který na přání obou umělců stylově přepracoval slavnou kompozici M. Ravela Le tombeau de Couperin ve virtuózní skladbu pro harfu a hoboj.

Sólové nahrávky Kateřiny Englichové a Viléme Veverky vydala hudební vydavatelství Supraphon a Arco Diva.

Vstupenky: www.ticketportal.cz a RTIC Kostelec nad Orlicí (tel.: +420 494 337 261) a ve vybraných předprodejích po celé České republice.

MÍSTO KONÁNÍ:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Komenského 266, 517 41 Kostelec nad Orlicí

PARKOVÁNÍ
GPS: 50° 7′ 21.71″N, 16° 11′ 58.98″E
Parkování je zajištěno na parkovišti přiléhajícím k parku. Vjezd je označen a parkování je povoleno v celém areálu parkoviště.


(Původní termín: 21.5. a 23.10.2020)

Na koncerty předních českých interpretů (Guarneri trio: koncert k 250. výročí narození L. v. Beethovena; Vilém Veverka a Kateřina Englichová: 15 let spolu; Ludmila Peterková a Barocco sempre giovane), konané v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, si můžete zakoupit výhodnou abonentní vstupenku. Přenosná abonentní vstupenka Vám zajistí vstup na všechny tři koncerty. V zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí Vás přivítá František Kinský, majitel a správce rodového majetku Kinských, starosta města a charismatický průvodce dokumentárního cyklu Modrá krev.

Wednesday 23.06.2021 , v 19:30 o'clock.
Place:
Nový zámek Kostelec nad Orlicí / Zrcadlový sál

KINSKÝ Art Media s. r. o.
Komenského 266
517 41 Kostelec nad Orlicí
IČO: 07922523
DIČ: CZ07922523

Zastoupená: Františkem Kinským – jednatelem
Kontakt:
Jana Dioszegi, DiS. – manažerka
+420 604 514 383
dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz